Baranovski: ta płyta to bunt przeplatany z pogodzeniem

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 13:00
Niedawno pojawił się drugi krążek artysty "BARANOVSKI2". - Druga płyta, to również wymagania. Baranovski nie zawiódł. Sam wszystko nagrał, napisał teksty i zaczął się bawić muzyką - mówi Damian Sikorski o albumie. - Na płycie pojawiają się kompozycje, które rozbrajają. W warstwie lirycznej jest dużo miłości, ale też jest dużo zbuntowanego Baranovskiego.
Baranovski
BaranovskiFoto: Cezary Piwowarski, PR


- Ten bunt przebija się bardzo mocno. Ta płyta jest dla mnie bardzo emocjonalna, bo poruszyłem tam tematy, które mnie dotykały, nurtowały i na pewnym etapie, nie były dla mnie lekkie. O to też chodzi w tworzeniu, żeby się uzewnętrznić - mówi Baranovski. - Pokazać siebie na ile to możliwe, ale też zostawić coś do odkrycia dla innych. Ta płyta to nić porozumienia pomiędzy mną, a fanami.

Posłuchaj
18:00 Czwórka/Stacja Kultura - Baranovski 10.11. 2021.mp3 Baranovski w rozmowie z Damianem Sikorskim (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Baranovski dwa lata od premiery "Zbioru" oddaje w ręce swoich fanów nową płytę. Na krążku zatytułowanym "BARANOVSKI2" znajduje się 12 kompozycji, m.in. można tam znaleźć publikowane wcześniej single "Momenty", "Wolność" z gościnnym udziałem Tego Typa Mesa, niedawny "Tęskno mi do gwiazd" oraz największy dotychczasowy przebój artysty "Lubię być z nią". Ta piosenka ma już status Diamentowego Singla, a teledysk do niej właśnie przekroczył 30 milionów wyświetleń. 

baranovski 810.jpg
Baranovski: długo ćwiczyłem sztukę pisania piosenek

Sprawdź:

Podobnie jak na "Zbiorze", wszystkie piosenki z nowego albumu Barnovski stworzył sam. Artysta skomponował muzykę, napisał teksty, sam nagrał większość instrumentów, ponadto samodzielnie zajął się produkcją płyty "BARANOVSKI2".

Źr. Youtube/BARANOVSKI - Nie mamy nic [Official Music Video]


Jak mówi Damian Sikorski w brzmieniu płyty można się doszukiwać wpływów lat 90. Baranovski inspiruje się wieloma artystami, a jedną z ważniejszych piosenek na płycie jest utwór Rewolucja.

- W tym kawałku pokusiłem się o coś, co podziwiałem w twórczości innych artystów. Nie jest to "Bohemian Rhapsody", aczkolwiek pretenduje do bycia utworem z dziedziny tych "obszerniejszych" - zdradza artysta. - Gdy siadam do pisania, to też mam na celu zrobienie czegoś, co nie tylko słuchaczy, ale i mnie samego zaskoczy, zauroczy i zachwyci. Czasem w gąszczu pojawiających się dźwięków znajduję coś, co jest dla mnie nieznane. Na trzecim więc krążku - który mam już z tyłu głowy - ciekawi mnie, gdzie mnie to zaprowadzi. Nie jestem bowiem pewien stylistyki w której chcę pracować i w której sam chcę siebie słyszeć.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Małgorzata Jakubowska

Gość: Damian Sikorski

Data emisji: 10.11.2021

Godzina emisji: 11.10

aw

Czytaj także

"Będzie głośno!" ma 5 lat. Kto debiutował w Czwórce?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 13:00
Marta Zalewska, Mery Spolsky, Bass Astral x Igo, Sonbird, Odet i Arek Kłusowski - wśród muzyków, którzy debiutowali w Czwórce są gwiazdy z pierwszych miejsc list przebojów, zdobywcy złotych płyt i artyści, którzy błyskawicznie wyprzedają bilety na koncerty.
rozwiń zwiń