Tomasz Makowiecki powraca z numerem "Nie ma nas" i zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 12:23
Tomasz Makowiecki opublikował właśnie nowy utwór. Pełna emocji piosenka nosi tytuł "Nie ma nas" i stworzona została w duecie z Kasią Nosowską. W Czwórce artysta zdradził też, że właśnie przygotowuje materiał na nową solową płytę. 
Tomasz Makowiecki
Tomasz MakowieckiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Słowa do utworu napisał Roman Szczepanek, partię gitary dograł Holden Kryszak, a całość zaaranżował i wyprodukował Tomasz Makowiecki. Jak podkreślił wokalista, to numer, który stanowi "rodzaj refleksji, odbicie współczesnego świata i jego nie najlepszej kondycji". - Sam tak na niego patrzę, choć wolę pozostawić interpretację słuchaczowi. Spotykam się jednak z głosami, że ten numer jest dość uniwersalny - tłumaczył. 

Jak opowiadał, historia utworu "Nie ma nas" sięga pewnej pokoncertowej nocy w Gdańsku. - Jakiś czas temu wróciliśmy z koncertu, zwieźliśmy sprzęt do sali prób. Wszyscy rozjechali się do domów, a ja postanowiłem zostać na noc z instrumentami i weną. O piątej nad ranem utwór był już niemalże gotowy - wspominał Tomasz Makowiecki. - Ten utwór powstał z myślą o duecie, choć pierwotnie nie pisałem go dla Katarzyny Nosowskiej. Dziś jednak bardzo się cieszę, że ta współpraca się udała, i nie wyobrażam sobie nikogo innego w tej piosence - podkreślił. 

Źr. Tomasz Makowiecki/Tomasz Makowiecki feat. Katarzyna Nosowska "Nie ma nas"

Tomasz Makowiecki publikuje swoje utwory - jak sam podkreśla - nieregularnie. - Na co dzień mam do czynienia z muzyką, w Sopocie prowadzę własne studio nagraniowe - tłumaczył artysta. - Praca dla innych przychodzi mi łatwiej niż tworzenie własnych rzeczy, jest satysfakcjonująca, więc zdarza się, że po prostu robię sobie urlop od swoich piosenek - mówił w rozmowie z Czwórką. - Czuję jednak presję i wiem, że teraz zaczną się pytania. Powstają już memy na temat mojej nowej płyty - żartował. 

Tomasz Makowiecki/fot. Adam Świetlicki Tomasz Makowiecki/fot. Adam Świetlicki

Artyści znają się od kilkunastu lat, ale do współpracy doszło dopiero teraz. Tym razem - przy pracy nad utworem "Nie ma nas" - nie spotkali się osobiście. - Wysłałem maila do Kasi Nosowskiej, choć nie miałem nadziei, że to się uda. Pomysł wydał mi się nierealny, a ktoś taki jak Nosowska pozostawał w sferze moich marzeń. Chwilę potem rozmawialiśmy jednak przez telefon i powiedziała mi, że bardzo się cieszy z zaproszenia - wspominał wokalista. - Umówiliśmy się na spotkanie, jednak do niego nie doszło. Samotność, która towarzyszyła nam w studiach podczas nagrań, przełożyła się dobrze na tę piosenkę i jej klimat - opowiadał. 

Posłuchaj
11:17 czwórka makowiecki 2022_09_21-11-35-58.mp3 Tomasz Makowiecki opowiada o utworze "Nie ma nas" i muzycznych planach (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jak mówił wokalista, być może dojdzie jednak do wspólnego wykonania tego utworu. Dziś Tomasz Makowiecki przygotowuje materiał na nową płytę. - Finalnie planuję umieścić na niej około dziesięciu numerów. Wcześniej ukażą się dwa single. Na razie jednak leżakują one w szufladzie i nabierają ponadczasowości - opowiadał artysta. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Tomasz Makowiecki

Data emisji: 21.09.2022

Godzina emisji: 11.35

kd

Czytaj także

Daktyloskopia na ekranie - obalamy mity kryminalistyki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 19:20
Zbieranie linii papilarnych na miejscu przestępstwa często pojawia się w filmach i serialach kryminalnych. Daktyloskopia jako narzędzie zabezpieczenia i badanie śladów odcisków palców jest bardziej złożona, niż jest to w nich pokazywane.
rozwiń zwiń