Marika zapowiada nowy album. Singiel "Patataj" promuje "Cykl"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 17:12
Marika zapowiada nowy album "Cykl", a nowe utwory powstały we współpracy m.in. z Kubą Karasiem, duetem Sarapaty i Buslavem. 
Marta Marika Kosakowska była królową dancehallu, pracowała w telewizji, gościła na łamach kolorowej prasy. Dziś nadal spełnia się w muzyce, ale chodzi własnymi drogami
Marta 'Marika' Kosakowska była królową dancehallu, pracowała w telewizji, gościła na łamach kolorowej prasy. Dziś nadal spełnia się w muzyce, ale chodzi własnymi drogamiFoto: Polskieradio.pl/Paweł Belter

Poprzedni album Mariki zatytułowany "Marta Kossakowska" ukazał się w 2015 roku, od tego czasu wokalistka wycofała się z życia zawodowego i zajęła się tym rodzinnym. - To była moja decyzja, ale dziś cieszę się na nową płytę - mówiła w rozmowie z Czwórką. Marika ma zmiksowany cały materiał dźwiękowy, kończy prace nad identyfikacją graficzną. Krążek ukazać się ma wiosną przyszłego roku i będzie nosił tytuł "Cykl".

Album, na który składać się ma 10 utworów, będzie w całości polskojęzyczny, a promuje go singiel "Patataj", który stanowić ma sprzeciw wobec kanonów piękna promowanych w social mediach. - To veto. Jako starsza siostra czuję potrzebę, by młodszym dziewczynom powiedzieć te słowa: "Hej, cały świat będzie cię popychał do tego, byś spełniała jego oczekiwania i przeciskała się przez śluzę piękna." Dziewczyny usiłują sprostać takim wyzwaniom, odpowiadać jedynie słusznemu wzorcowi. W tym gubi się nasza wyjątkowość - mówiła Marika. - Dość ciężka treść w tym utworze jest więc podana lekko, z frywolnym teledyskiem - mówiła wokalistka. - Dobro, które sama dostałam, chce dziś pchnąć dalej. 

W teledysku widzimy Marikę jeżdżącą konno. - To było niczym hasło "Na przypale albo wcale". Zadzwonili do mnie, że mam się szybko nauczyć, więc wzięłam lekcje. Koń to przepiękna, cudowna klacz o imieniu Wandzia, miała gołębie usposobienie, choć była ogromna - wspominała artystka. 

Marika ma już wymyślony cały scenariusz przedsięwzięcia, związanego z wydaniem płyty, czyli kalendarz wydawniczy. - Nigdy w życiu nie byłam tak przygotowana do premiery. W dzisiejszym świecie sam artysta jest trochę produktem, któremu trzeba zrobić kampanię, opowiadać o nim w mediach. Tych nowości jest tyle, że nie wystarczy po prostu umieścić w sieci muzyki - mówiła wokalistka. 

Posłuchaj
20:12 czwórka marika_PR4_AAC 2022_11_15-10-15-26.mp3 Marika opowiada o płycie "Cykl" i muzycznych planach (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jak podkreślała, w ciągu ostatnich lat muzyczny rynek w Polsce bardzo się zmienił. - Serwisy streamingowe mają coraz większe znaczenie - opowiadała Marika. - Sama jestem tego przykładem, mam cyfrowego dystrybutora - mówiła. Wokalistka przy produkcji współpracowała m.in. w Kubą Karasiem, Buslavem czy duetem Sarapaty. - Będzie bardzo elektronicznie, a na żywo mocno i ostro - zapowiadała. Dziś przed Mariką nowe koncerty, a trasa promocyjna odbędzie się wiosną przyszłego roku.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta "Marika" Kossakowska (wokalistka, kompozytor)

Data emisji: 15.11.2022

Godzina emisji: 10.15

pj/kor

Czytaj także

Windrap! Orchestra i Dagadana. "To ogromna moc muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 16:24
- Windrap! Orchestra łączy świat potężnego brzmienia orkiestry dętej z hip-hopem, folkiem i innymi wybranymi nurtami muzycznymi - ocenił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski. Wśród artystów, których ostatnio zaproszono do współpracy, znaleźli się m.in. Liroy, Łona, Maria Sadowska czy grupa Dagadana. 
rozwiń zwiń