Gono: nie chcę robić fajnych bitów bez treści

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 18:30
Kobieca siła, ambicja i bezgraniczna szczerość. Taka jest Gono. Artystka właśnie podzieliła się ze słuchaczami nowym singlem. "Atleta" to odpowiedź na kryzys relacji w pokoleniu milenialsów. 
Gono, czyli Małgorzata Majerska.
Gono, czyli Małgorzata Majerska.Foto: mat. prasowe/No Lekko

"Piosenka musi posiadać tekst"

Gono to pseudonim artystyczny Małgorzaty Majerskiej - wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów oraz aktorki, która po ukończeniu Akademii Teatralnej w Warszawie rozpoczęła pracę nad debiutancką płytą. Rok temu pojawił się singiel "Honda", w listopadzie do sieci trafił "Atleta". - Nie chcę robić fajnych bitów bez treści. Dużą wagę przywiązuję do warstwy lirycznej utworów. Nawet jeśli jest ona podana w przystępny sposób, bo nie umiem być jeszcze wielką poetką, to moje teksty zawsze są "o czymś" - opowiada Gono. - Rzeczywiście jest tak, że dużo rzeczy przytrafiło mi się w życiu prywatnym i szukałam sposobu, żeby sobie z nimi poradzić. Choć jestem aktorką i praca "na emocjach" jest mi bliska, to jednak dzielenie się czymś, czego się naprawdę doświadczyło, nie jest już takie proste.

Praca z Aniołem   

Za produkcję utworu odpowiada Michał Anioł, jeden z najbardziej docenionych producentów ostatnich lat. Zderzenie tanecznego bitu z tekstem, który bezwzględnie opisuje przebieg relacji dwóch osób bez happy endu, to znak rozpoznawczy artystki. - Z Michałem poznaliśmy się przy pracy nad serialem "Bunt". Ja w nim grałam, on pisał muzykę. Moja postać miała zespół, w którym śpiewała, a Michał robił dla nas piosenki. Już wtedy wiedziałam, że kiedyś bardzo chciałabym z nim pracować nad autorskim materiałem. Widziałam, jak to robi i jak bardzo jest utalentowany. Połączyła nas także muzyka elektroniczna - wspomina wokalistka. - Bardzo zależało mi, żeby Michał zrobił razem ze mną właśnie "Atletę", bo draft tego utworu miałam już gotowy i wiedziałam, jak chcę, żeby ten numer wyglądał.   

GONO - ATLETA (Official Video) | GONO

Gono - ciąg dlaszy nastąpi

Po dwóch piosenkach Gono ma apetyt na więcej. Rozmówczyni Damiana Sikorskiego przyznaje, że marzy jej się wydanie całej płyty, która byłaby domknięciem wszystkich historii. - Patrząc jednak na to, jak wygląda rynek muzyczny, jakie warunki dyktują portale streamingowe i jak mało słuchaczy kupuje fizyczne krążki, zamierzam wydać jeszcze kilka singli - zapowiada artystka. - Chciałabym zbudować swoją publiczność, dla której mój album miałby jakąś wartość.  

Posłuchaj
10:53 CZWÓRKA Stacja Kultura - gono 07.12.2022.mp3 Gono - nowa twarz polskiej sceny muzycznej (Stacja Kultura/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 07.12.2022

Godzina emisji: 11.15

kul/kor

Czytaj także

Natalia Przybysz. "Chciałam podjeść 'na czysto' do tekstów Kory"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 19:00
Natalia Przybysz nagrała album z tekstami Kory. "Zaczynam się od miłości" to płyta z niewyśpiewanymi tekstami ikony muzyki, ale i z dwiema autorskimi piosenkami artystki, które wnoszą jaśniejszy kolor na ten krążek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Polka" - zgrabna, piękna i intrygująca. Przypominamy album Wojtka Mazolewskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2022 13:45
"Polka" to najlepszy album Wojtka Mazolewskiego, płyta, dzięki której podbił cały świat. Damian Sikorski przypomina to wyjątkowe wydawnictwo z 2014 roku.  
rozwiń zwiń