Ana Andrzejewska - od jazzu do poezji... tanecznej

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 16:20
Wyróżniają ją głos i charyzma, które doprowadziły Ane Andrzejewską do finału wielu muzycznych talent show. Teraz artystka pracuje nad debiutancką płytą, która ma szansę stać się jednym z najciekawszych wydawnictw nowego roku. 
Ana Andrzejewska pracuje nad debiutancką płytą.
Ana Andrzejewska pracuje nad debiutancką płytą.Foto: mat. promocyjne/Agora Music

Ana Andrzejewska od lat jest obecna na polskiej scenie muzycznej, do niedawna głównie jako wykonawczyni muzyki jazzowej. W 2014 roku ukończyła Akademię Muzyczną Katowicach na prestiżowym Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i przez długi czas nie wyobrażała sobie, że w jej życiu będzie miejsce na inne gatunki muzyczne. - Kiedyś myślałam o sobie, że będę jazzową divą. Przebierałam się za Kalinę Jędrusik i Amy Winehouse, a moim największym marzeniem były studia na wydziale jazzu - wspomina wokalistka. - Było to trochę "marzenie ściętej głowy", bo skończyłam liceum plastyczne, ale jakimś cudem mi się udało. Jazz dał mi warsztat i umiejętność improwizacji. Nauczył mnie też podstaw kompozycji. Kocham go do dziś, ale wybrałam dla siebie inną drogę.

Debiutancka płyta Any będzie bowiem oparta na elektronicznych brzmieniach i ukaże się w 2023 roku. Znajdą się na niej utwory do wierszy Haliny Poświatowskiej, które artystka stworzyła razem z Mateuszem Hulbójem. - Bardzo dużo czuję, ale nie do końca potrafię o tym opowiedzieć. W pewnym sensie zrobiła to za mnie Halina Poświatowska, z którą połączyły mnie właśnie te niewypowiedziane emocje - wyjaśnia rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - To, co stworzyliśmy razem z Mateuszem, jest efektem moich długich poszukiwań. Album będzie klamrą spinającą pewien etap tej drogi.

Posłuchaj
11:31 CZWÓRKA Stacja Kultura - ana andrzejewska 14.12.2022.mp3 Ana Andrzejewska - kiedy debiutancka płyta artystki? (Stacja Kultura/Czwórka)

Sprawdź także:

Pierwszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo była "Haśka". Drugim są "Pocałunki", które zachwycają klimatem, wrażliwością, wysmakowaniem i teledyskiem.

Ana Andrzejewska - Pocałunki (Official Video) | Ana Andrzejewska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 14.12.2022

Godzina emisji: 11.25

kul

Czytaj także

Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:50
- Piosenkę piszę nie dłużej niż ona trwa. Jeśli nie daję sobie rady, odpuszczam. Uważam, że taki utwór nie jest mi przeznaczony - mówi Mary Komasa i tłumaczy, dlaczego jej nowy krążek jest muzyką miejsc, ludzi i dorastania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gono: nie chcę robić fajnych bitów bez treści

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 18:30
Kobieca siła, ambicja i bezgraniczna szczerość. Taka jest Gono. Artystka właśnie podzieliła się ze słuchaczami nowym singlem. "Atleta" to odpowiedź na kryzys relacji w pokoleniu milenialsów. 
rozwiń zwiń