Bobby the Unicorn z nowym krążkiem. "Dzielę się emocjami"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 14:49
Za projekt Bobby the Unicorn odpowiada Dariusz Dąbrowski. Artysta w swoim najnowszym singlu "Ping Pong" serwuje nam słodko-gorzką opowieść rozgrywającą się pod koniec pewnych wakacji.
Bobby the Unicorn
Bobby the UnicornFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Pierwszy album Dariusza Dąbrowskiego to "Utopia", czyli zbiór utworów z gatunku muzyki alternatywnej z dużą porcją gitary, na kolejnym znalazły się brzmienia syntezatorowe, rodem z lat 90. ubiegłego stulecia. Dariusz Dąbrowski powrócił dziś po kilku latach z mini albumem "Ping Pong". W Czwórce prapremierowo wybrzmiały dwa numery, które ukażą się na rynku dopiero w lutym. 

Artysta starał się wciąż działać aktywnie w internecie i mediach społecznościowych. - Przez te kilka lat zrobiłem dużo piosenek, wciąż mogę je dowolnie przearanżować. Byłem aktywny muzycznie cały czas, jednak w czasie pandemii działały i radziły sobie głównie duże zespoły. Grupy środka były przetasowane, a ja w ogóle odpuściłem ten czas - wspominał Dariusz Dąbrowski. - Przez ten czas zmieniła się muzyka na rynku i muzyka, której słucham - opowiadał.

Źr. Youtube.pl/Bobby the Unicorn

Utwór "Kwiaty powstał w niezwykle krótkim czasie. - Bardzo szybko poszła praca i pokazałem go producentowi. Dzień wcześniej w jeden dzień nagrałem także pierwsze ślady do "Ping Ponga". Tak zaczął się mój romans z alt-rapem - opowiadał artysta. Za produkcję tytułowego singla, jak i całego albumu "Ping Pong" odpowiada Mateusz Hulbój. 

Posłuchaj
13:55 unicorn_PR4_AAC 2023_01_12-11-15-56.mp3 Bobby the Unicorn o płycie "Ping Pong" i planach muzycznych (Stacja Kultura/Czwórka) 

Dariusz Dąbrowski sam pisze piosenki, jest także multiinstrumentalistą - gra na gitarze, gitarze basowej, czy instrumentach perkusyjnych. Szczerze dzieli się emocjami w warstwie litycznej swoich utworów. - Pisząc teksty wcześniej, traktowałem je jako poważną poezję. Dziś pozwalam sobie na luźniejsze spojrzenie. Pandemia zbudowała dystans między ludźmi, jesteśmy od siebie nieco dalej. Tymczasem ja obdarzam ich większym zaufaniem, moje emocje wychodzą w piosenkach. Opowiadam o nich z dystansem - mówił Dariusz Dąbrowski. - Zaś utwór "Love Song" to już kompletny hit "po bandzie". Pozwalam tu sobie na poczucie humoru - tłumaczył. 

"Ping Pong" ma być albumem krótkim, i zgodnie z pierwotnym założeniem ma zwierać "same hity". Utwory są już przygotowane. - Mają swoje przyszłe daty premier, ale już powstały. Najchętniej już bym się nimi cieszył, ale muszę poczekać. Połowa numerów jest alt-rapowa, na płycie będzie też ballada i numer bardziej gitarowy - zapowiadał muzyk.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 12.01.2023

Godz. emisji: 11.15

kd

Czytaj także

Afryka i Australia - tam będą największe radioteleskopy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2023 23:09
Po ponad 30. latach przygotowań zaczęła się budowa największych radioteleskopów na świecie. Powstaną w dwóch miejscach - w Afryce i Australii.
rozwiń zwiń