Magda Panek premierowo w Czwórce z singlem "Film"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 16:50
Magda Panek ma na swoim koncie udział w konkursach i festiwalach muzycznych. Swoich sił próbowała w jednym ze znanych muzycznych talent show. Teraz prezentuje swój debiutancki singiel "Film". - Ten utwór jest dosyć osobisty dla mnie - mówi w Czwórce. - Jest to piosenka o miłości.
Niedawno pojawił się debiutancki singiel Magdy Panek pt. Film zdjęcie ilustracyjne
Niedawno pojawił się debiutancki singiel Magdy Panek pt. "Film" /zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Yuganov Konstantin
  • Magda Panek to pochodząca z Podhala młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka.
  • Na swoim koncie ma udział w licznych konkursach i festiwalach polskich oraz zagranicznych.
  • Magda dała się poznać szerszej publiczności dzięki swoim występom w jednym z popularnych talent show.
  • Na początku wrześniu 2023 roku ukazał się jej debiutancki singiel pt. "Film".
  • Producentem utworu jest Piotr Siejka, znany ze współpracy m.in. z Edytą Górniak, Afromental, Magdą Steczkowską czy Grzegorzem Hyżym.

Kim jest Magda Panek?

Magda Panek to młoda wokalistka, tekściarka, kompozytorka. We wrześniu ukazał się jej autorski debiutancki singiel pt. "Film". Artystka pochodzi z Nowego Targu i śpiewa od małego. Jako sześciolatka zaśpiewała piosenkę po góralsku i jak przyznaje, góry są dla niej nieustannym źródłem inspiracji.

- W momencie, w którym wyprowadzasz się z domu rodzinnego, zmieniasz swoje życie i przyjeżdżasz do Warszawy - do zupełnie innego miejsca - to zupełnie inaczej postrzegasz góry - mówi artystka w Czwórce. - Góry są ogromną inspiracją, dają przestrzeń i poczucie komfortu. To jest dla mnie naprawdę inspirujące miejsce. Uważam, że z gór pochodzą wspaniali muzyce. W ogóle to jest bardzo muzyczny region, z ogromnym sercem i pasją do muzyki.


O czym jest utwór "Film" Magdy Panek?

Magda pochodzi z rozśpiewanej rodziny, a dzięki wsparciu bliskich od małego mogła realizować swoje muzyczne pasje. Jako dziecko brała udział w konkursach i festiwalach, także międzynarodowych. Następnie wzięła udział w jednym ze słynnych muzycznych show. Niedawno ukazał się jej debiutancki singiel "Film".

- Ten utwór jest dosyć osobisty dla mnie i faktycznie nie da się oszukać, zamydlić sprawy, że jest to piosenka o miłości. Tak, jest - mówi gość Czwórki. - Akurat ten kawałek powstał w trochę "pozerwaniowej" żałobie jako trzeci w kolejności. Mimo ogromnej miłości czasami po prostu te drogi się rozchodzą z różnych powodów. Każdy inaczej radzi sobie z emocjami, różnie przeżywa te stany. Piosenka "Film" to był już trzeci etap, a emocje to klucz do moich piosenek.Kto był producentem utworu "Film" Magdy Panek?

Jak zapowiada Magda Panek, "Film" to preludium do kolejnych utworów, które tworzą miłosną historię artystki opowiedzianą nieco od tyłu. Utwór powstał we współpracy ze znanym i cenionym producentem Piotrem Siejką, który współpracował z takimi artystami jak Edyta Górniak, Katarzyna Cerekwicka, Magda Steczkowska, Afromental czy Grzegorz Hyży. 

- To była bardzo świadoma współpraca. Nie sądziłam, że tak dobrze będziemy się rozumieć muzycznie. Mogę spokojnie powiedzieć, że Piotr był dla mnie ogromną inspiracją i ojcem moich obecnych utworów - opowiada artystka. - Odkrył we mnie zupełnie nową wrażliwość. Zawsze byłam kojarzona z naprawdę mocnymi utworami, a tu zaczęłam robić "soft". Odkrył zupełnie inną Panek i zupełnie inną stronę mnie - za co jestem mu ogromnie wdzięczna.


Posłuchaj
17:36 Czwórka/Stacja Kultura - Magda Panek 20.09.2023.mp3 Magda Panek o swojej twórczości, inspiracjach i planach (Stacja kultura/Czwórka)

 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Magda Panek (wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka)

Data emisji: 20.09.2023

Godzina emisji: 10.15

aw

Czytaj także

15 lat w trasie koncertowej. "W tej pracy trzeba lubić ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 14:25
- Po prostu kocham swoją pracę i życie w trasie - opowiadał Bartek "Borówka" Borowicz, realizator dźwięku i organizator tras koncertowych niszowych kapel. Gość Czwórki wydał książkę o swojej pracy i doświadczeniach. 
rozwiń zwiń