Singiel "To nie efekt placebo" - Rubens zapowiada drugi album

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 22:10
Niedawno światło dzienne ujrzał singiel "To nie efekt placebo". Tym kawałkiem Rubens zapowiada drugi album. - Moje piosenki mogą wydawać się nostalgiczne, ale ja uważam, że tam jest fifty- fifty. Zdecydowanie tyle, ile radości, tyle smutku - mówi artysta. - Moje utwory są takie jak ja. Słodko-gorzki to dobre określenie.
Rubens w Czwórce opowiadał o swoim nowym singlu To nie efekt placebo
Rubens w Czwórce opowiadał o swoim nowym singlu "To nie efekt placebo"Foto: Adam Świetlicki/Czwórka
  • Piotr "Rubens" Rubik przez wiele lat grał jako gitarzysta w zespole LemON, współpracował także z innymi artystami. 
  • W 2022 pojawił się jego debiutancki album "Piosenki, których nikt nie chciał". 
  • Krążek zyskał uznanie publiczności oraz branży muzycznej, zdobywając sześć nominacji do Fryderyków.
  • Niedawno premierowo ukazał się nowy singiel artysty "To nie efekt placebo". Tym kawałkiem Rubens zapowiada drugi album.

"To nie efekt placebo" - Rubens i jego nowy singiel

Utwór "To nie efekt placebo" to zapowiedź drugiego albumu Rubensa. Od wydania przeboju "Wszystko OK?" minęły ponad dwa lata. Od tego momentu w życiu Rubensa - zarówno prywatnie, jak i zawodowo, wydarzyło się wiele. 

- To był totalny rollercoaster. Nie da się tego opowiedzieć i poukładać sobie w głowie. Wiele się  pozmieniało i był to na maksa intensywny czas. Dużo dobrego muzycznego grania, trasy koncertowe i festiwale - opowiada Rubens. - W międzyczasie parę razy dostałem w kość, ale  rachunek zysków i strat jest in plus. Zdecydowanie bardziej przeważają pozytywne i dobre momenty. Na maksa się cieszę z tego, co się wydarzyło przez te dwa lata i że piosenką "To nie efekt placebo"  zapowiadam mój drugi solowy album. Kto zagrał w nowym utworze Rubensa?

Wiele się zmieniło w życiu artysty, jednak nie zmieniło się to, co jego słuchacze cenią w nim najbardziej: olbrzymia szczerość i autentyczność w tekstach. Artysta także w pełni odpowiada za swoją muzykę. 

- Utwór "To nie efekt placebo", podobnie jak dotychczasowe, został napisany, skomponowany, wyprodukowany i zagrany (z wyjątkiem perkusji) przez artystę - mówi Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny. - Jak zapowiada Rubens, nowy materiał będzie poniekąd kontynuacją brzmień z albumu "Piosenki, których nikt nie chciał”, ale w nieco brudniejszej i bardziej britpopowej konwencji.Jaki będzie nowy album Rubensa?

Jeszcze wszystko jest osnute mgłą tajemnicy, jednak już wiadomo, że w warstwie tekstowej nowa płyta będzie opowieścią o jego hiper wrażliwości. Będzie o ciemnych i jasnych stronach artysty. Opisy zdarzeń, postaci czy emocji będą przedstawione czasami niemalże w sposób dokumentalny.  

- Jeżeli chodzi o moją drugą płytę, to jest wszystko teraz we mnie. Tworzę jeszcze, dopisuję, szlifuję numery i to jest bardzo w klimacie "Rubens tu i teraz". Na co dzień nie za dużo rozmyślam o tym, co było - o jutro pytaj mnie jutro. Nie robię zbyt często rachunku sumienia, żyję raczej na freestyle'u - opowiada muzyk. - Mogę się tylko domyślać, że za chwilę - jak wyjadę na trasę koncertową - w pewnym sensie moje utwory będą dla mnie jak kartki z pamiętnika, jak pocztówki. I to jest świetne.Posłuchaj
34:52 Rubens _wszystko_CZWORKA (mp3) 2024_04_03-11-07-38.mp3 Rubens o nowym singlu "To nie efekt Placebo i nowej płycie (Stacja kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Gość: Piotr "Rubens" Rubik 

Data emisji: 03.04.2024

Godzina emisji: 11.15

aw