Film o Agacie Mróz - wyjątkowo trudny, bo prawdziwy

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 16:24
- Najtrudniejsza była scena, kiedy Agata, przygotowując się do przeszczepu, po porodzie, idzie i przed wejściem do izolatki żegna się ze swoją córką – opowiadała w Czwórce Olga Bołądź, odtwórczyni głównej roli w filmie "Nad życie".
Audio
  • Olga Bołądź i Michał Żebrowski o filmie "Nad życie"

- Musiałam wskoczyć na głęboką wodę. Trzeba było bardzo wiele taktu, by uszanować tę prawdziwą historię Agaty, która była osobą niezwyczajną - podkreślała aktorka, która we wchodzącym do kin filmie "Nad życie" wcieliła się w postać popularnej siatkarki.

Przypomnijmy, iż Agata Mróz byłą środkową siatkarskiej reprezentacji kobiet, z którą dwukrotnie sięgnęła po tytuł Mistrzyń Europy. W 2006 roku zawodniczka zachorowała na mielodysplazmię szpiku kostnego. Jej walce z chorobą z nadzieją przyglądała się cała Polska. Niestety tuż po przeszczepie Mróz zmarła. W rozmowie z Olgą Mickiewicz Olga Bołądź opowiadała, iż natężenie emocji na planie było bardzo duże.

- Przygotowując się do roli tej obejrzałam film dokumentalny, przeczytałam jak największą ilość materiałów prasowych. Najtrudniejsze były sceny szpitalne i scena, kiedy Agata, przygotowując się do przeszczepu, po porodzie, idzie i przed wejściem do izolatki żegna się ze swoją córką. Jak wiemy z historii, Agata z tej izolatki już nie wyjdzie.

W podobnym tonie wypowiadał się filmowy parter Bołądź. Michał Żebrowski, który zagrał męża Agaty Mróz, Jacka Olszewskiego. - Z mojego punktu widzenia ta rola wymagała dużego taktu emocjonalnego, bo na planie byli obecni prawdziwi członkowie rodziny Agaty Mróz. Kiedy graliśmy scenę ślubu, to oni byli w orszaku weselnym. Można powiedzieć, że to taka perwersja emocjonalna.

Więcej na temat filmu dowiesz się słuchając nagrania audycji.


bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agata Mróz nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2008 11:54
Reprezentantka Polski, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce zmarła w szpitalu we Wrocławiu, gdzie 21 maja przeszła operację przeszczepu szpiku. Siatkarka cierpiała na mielodysplazję szpiku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nad życie": historia siatkarki poruszyła całą Polskę

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 09:00
Olga Bołądź i Michał Żebrowski zagrali główne role w filmie fabularnym "Nad życie", o zmarłej w 2008 r. wybitnej siatkarce Agacie Mróz.
rozwiń zwiń