Papierowa moda na Warszawskich Targach Książki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:41
Warszawskie Targi Książki to świetna okazja, by uzupełnić domową bibliotekę, ale przy okazji można sprawdzić jak się dobrze i ciekawie ubrać.
Audio
  • Anna Powierża i Joanna Misztela o akcji "Reading is a Fashion"

Anna Powierża, fotograf mody i Joanna Misztela, projektantka i wicedyrektor Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru postanowiły również włączyć się w Warszawskie Targi Książki i zorganizować pokaz "Reading is a Fashion".

- "Reading is a Fashion" - jest to całość projektu, który miał na celu promowanie czytania poprzez modę i znane nazwiska w tej branży. Składa się na niego moja autorska wystawa fotografii. W tym roku inspirowana powieścią "Pachnidło" oraz pokaz mody i konkurs dla młodych projektantów MSKPU, którzy mają tworzyć swoje kreacje z papieru. Inspiracji mają dostarczyć oczywiście książki - wyjaśnia Anna Powierża. - W "Pachnidle" pominęłam temat morderstwa, bardziej forma i znaczenie kobiety mnie inspirowały. Zdjęcia są powieścią wokół kobiety, zapachów, form, świateł - zaprasza.

Częścią "Reading is a Fashion" jest również pokaz prac studentów pierwszego roku Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Projekty są wykonane z papieru. Zobaczymy papier nacinany, foremki do ciastek, wytłaczarki do jajek, kubki po kawie w formie kreacji - co jeszcze dowiesz się słuchając audycji "Pod lupą".

Zapraszamy na całe Warszawskie Targi Książki, które odbywają się pod naszym patronatem.

(pj)

Czytaj także

Moda dla maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 15:15
- Nie szukamy doświadczonych projektantów, ale ludzi, którzy potrafią czerpać inspiracje do mody z bardzo różnych rzeczy – mówiła w Czwórce Marta Kalinowska, która opowiedziała o naborze na kierunek modowy na warszawskiej ASP.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda coraz odważniejsza, bo tego chcą odbiorcy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 11:39
Czy istnieją granice w prezentowaniu mody? - nad tym pytaniem w "Czterech porach roku" zastanawiał się Radosław Muniak, kulturoznawca z SWPS.
rozwiń zwiń