OFF Festival 2013: "indie" Beyoncé, Wodecki i Molesta

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 14:30
Zielona oaza w centrum przemysłowego Śląska raz w roku wypełnia się muzyką nową, nietuzinkową i ambitną. To zasługa Artura Rojka, który zdradził nam szczegóły tegorocznej edycji.
Audio
  • Artur Rojek opowiada o ósmej edycji OFF Festivalu (Stacja Kultura/Czwórka)
Artur Rojek
Artur RojekFoto: Wojciech Kusiński

 - Ostatni miesiąc przed festiwalem, to dla nas najbardziej intensywny okres pracy - mówi gość "Stacji Kultura" . - Co prawda nie przewidujemy już zmian w line-up'ie, ale pozostaje cała masa innych rzeczy, które musimy dopiąć na ostatni guzik.

OFF 2013 to prawie 100 zespołów z Polski i ze świata, koncerty na czterech scenach i imprezy towarzyszące. Festiwal odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

 - Podstawową misją tego przedsięwzięcia jest prezentacja tego, co w danym momencie jest ciekawe na światowym rynku alternatywnym, a także tego, co tę scenę ukształtowało - tłumaczy Artur Rojek. - Jesteśmy też festiwalem, który kreuje pewne zjawiska, doprowadza do reaktywacji i umożliwia artystom odtworzenie najbardziej kultowych płyt. W związku z tym w tym roku na OFF-ie Molesta zagra swój debiut "Skandal", a Zbigniew Wodecki z zespołem Mitch & Mitch wspólnie zaprezentują pierwszą płytę artysty, która ukazała się w 1976 roku.

W gronie zagranicznych gwiazd, które w te wakacje pojawią się w Katowicach znalazły się m. in.: My Bloody Valentine, Austra, Deerhunter, Labirynth Ear oraz Solange, siostra Beyoncé i Smashing Pumpkins: - Kilka lat temu nie przyszłoby mi do głowy, że menadżer grupy zadzwoni do mnie i sam zaproponuje ich koncert - przyznaje pomysłodawca i szef OFF Festivalu. - Dla mnie to duże wyróżnienie, bo bardzo cenię twórczość tej formacji  i uważam ją za kamień milowy w historii muzyki alternatywnej.

OFF Festival to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale też cykl imprez poświęconych literaturze, filmowi oraz sztukom audiowizualnym. Jedną z najważniejszych nowości będzie zaś fakt, że OFF, jako pierwszy w naszym kraju, będzie w tym roku w większości zasilany z odnawialnych źródeł energii.

kul

Zobacz więcej na temat: Artur Rojek Czwórka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pablopavo i Praczas w Czwórce. Zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 14:31
W "Ministerstwie Dźwięku" we wspólnym projekcie prezentują się dwie nietuzinkowe osobowości. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z muzykami przed występem, nagrania koncertu, a także obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Festiwal w Opolu to była rewolucja"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 15:30
Najlepsza publiczność i największe przeboje - przez długi czas festiwal w Opolu był naszą najważniejszą imprezą muzyczną. Jak na tym tle wypadały inne przeglądy? Sprawdziliśmy to w "Ściądze z Popkultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mesajah: czuję jak moja muzyka wpływa na ludzi

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 18:23
Najnowsza płyta Mesajah "Brudna prawda" to kilka gorzkich prawd o Polsce, a wszystko po to, żebyśmy uwierzyli w swoją siłę i zmieniali świat.
rozwiń zwiń