Najlepsze imprezy na początek wakacji

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 08:00
Początek wakacji od lat kojarzy się z Open'erem. Nie inaczej będzie i teraz. Festiwal wystartuje 3 lipca i choć bez zwątpienia jest największą imprezą imprezą muzyczną, są też inne godne polecenia wydarzenia.
Audio
  • Najlepsze imprezy polecamy z "Aktivistem" (Stacja Kultura/Czwórka)
Emiliana Torrini - jedna z gwiazd festiwalu Halfway
Emiliana Torrini - jedna z gwiazd festiwalu HalfwayFoto: mat. prasowe

- 24 czerwca w Poznaniu rozpoczął się festiwal Malta. Hasło tegorocznej imprezy brzmi "Idiom: oh man, oh machine/ człowiek-maszyna", a kuratorem jest Romeo Castellucci - opowiada Maja Duczyńska z "Aktivista". - To jeden z najwybitniejszych reżyserów teatralnych, który niezwykle rzadko podejmuje się takich wyzwań. Dlatego dla Malty to prawdziwe wyróżnienie.
Festiwal potrwa do 20 lipca i choć w założeniu impreza poświęcona jest szeroko pojętej sztuce teatralnej, to w jej programie nie brakuje też fantastycznych koncertów. W tym roku organizatorom udało się zaprosić m.in. legendę elektroniki czyli Kraftwerk, nowy projekt Thoma Yorka z Radiohead i Flea z Red Hot Chili Pepers oraz Cat Power.

W nieco bardziej kameralnym gronie początek wakacji będzie można świętować w Białymstoku. W dniach od 28 do 30 czerwca potrwa tam Halfway - największy polski festiwal poświęcony wyłącznie songwritingowi.

- W line-upie znalazło się miejsce tylko dla 13 wykonawców, ale wielbiciele gatunku powinni być usatysfakcjonowani - mówi gość "Stacji Kultura". - Niedaleko białostockiego lasu, w otoczeniu jeziora będzie można posłuchać m.in. Emiliany Torrini z Islandii, Francuzka SoKo oraz urocza Szwedka Anna Von Hausswolff.

Polskę na Halfway'u reprezentować będą m.in. Domowe Melodie oraz Local Natives.

Żądni mocniejszych muzycznych wrażeń i większego tłoku początek lipca powinni spędzić na Open'erze. W tym roku na festiwalu zagra m.in. Blur, ale wyjątkowo ciekawie zapowiada się program teatralny, w którym znalazły się m.in. polska premiera "Kabaretu Warszawskiego" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, "Sid i Nancy" Nowego Teatru oraz "Courtney Love" duetu Strzępka - Demirski. Niestety wszystkie miejsca na przedstawienia zostały już zarezerwowane.

kul        

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rita Pax ekscytuje Paulinę Przybysz

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 12:00
Przepis na świetną płytę? Grupa znajomych ze szkoły, nieoczywiste instrumentarium i szczere podejście do pisania muzyki. Tym tropem poszła Paulina Przybysz, u której przez ostatni rok zebrało się kilka kompozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OFF Festival 2013: "indie" Beyoncé, Wodecki i Molesta

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 14:30
Zielona oaza w centrum przemysłowego Śląska raz w roku wypełnia się muzyką nową, nietuzinkową i ambitną. To zasługa Artura Rojka, który zdradził nam szczegóły tegorocznej edycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać "Dobrym MC"?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 09:20
- Wakacje to dobry czas na rozwijanie swoich pasji więc dla pasjonatów hip-hopu postanowiliśmy zorganizować specjalne warsztaty - tłumaczy Jakuza i opowiada o szczegółach inicjatywy "Dobry MC".
rozwiń zwiń