Rita Pax ekscytuje Paulinę Przybysz

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 12:00
Przepis na świetną płytę? Grupa znajomych ze szkoły, nieoczywiste instrumentarium i szczere podejście do pisania muzyki. Tym tropem poszła Paulina Przybysz, u której przez ostatni rok zebrało się kilka kompozycji.
Audio
  • Paulina Przybysz opowiada o płycie Rita Pax (Stacja Kultura/Czwórka)
Rita Pax, nowy projekt Pauliny Przybysz
Rita Pax, nowy projekt Pauliny PrzybyszFoto: mat. pras.

Tak w skrócie można opisać płytę Rita Pax, którą Kuba Kukla ocenia jako jedną z najciekawszych płyt tego roku.

- Ja nieustająco piszę utwory muzyczne, bo tak mam - mówi Paulina Przybysz. - Są różne grupy tych utworów. Na niektóre mam pomysł - co, z kim i jak, na inne nie - dodaje. 

Utwory z płyty Rita Pax sprawiły, że artystka pomyślała, że nie chce ich robić z ludźmi, z którymi pracowała dotychczas, wcale nie dlatego, że było źle, ale dlatego, że chciała inaczej, świeżo. Tak trafiła na myspace grupy Excessive Machine, posłuchała i skontaktowała się z nimi. Okazało się, że zespół tworzą jej koledzy ze szkoły Piotr i Paweł Zalewscy i bębniarz Paweł Zawadzki. Później do Rita Pax dołączyła jeszcze Kasia Piszek. 

- To oni nadali charakter płycie Rita Pax - mówi Paulina Przybysz. - Za brzmienie i podejście do tej płyty odpowiadają oni i Jacek Antosik, który produkował i realizował nagrania.

/

Album Rita Pax zawiera kilka coverów i utwory autorskie. Nie brakuje tu też oryginalnego instrumentarium. Paulina Przybysz przyznaje, że rodzi się już kolejna płyta Rita Pax.
- Wszyscy będziemy za to odpowiedzialni i to bedzie progres wspólny całej tej grupy. To jest dla mnie ekscytujące - mówi artystka. - Ja pozwalam swojej twórczości by się zmieniała wraz z tym, czym obecnie się jaram - dodaje.

Niewątpliwie widać, że płyta Rita Pax to inne podejście do muzyki, internauci nazwali tę płytę detoksem od midi. A zastąpiło je domowe pianino Legnica, wiolonczela produkcji radzieckiej, zabawki, szklanki, długopisy i inne przedmioty codziennego użytku, a zastosowanych w charakterze instrumentów perkusyjnych, nabrały intymnego charakteru i domowego brzmienia.

(pj)

Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Skinny Patrini zagrał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:00
W sobotę, 13 sierpnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w audycji "Ministerstwo Dźwięku" był duet "Skinny Patrini". Posłuchaj i obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraftwerk w kokonie tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 13:04
Kraftwerk to bardzo tajemnicza grupa muzyczna - trudno przeprowadzić z nimi wywiad. Okazuje się, że mimo to można napisać ich biografię, a wszystko dzięki mrówczej pracy.
rozwiń zwiń