Wybrzeża Saint Vincent – naprawdę mieszkają tam "Piraci z Karaibów"?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 08:00
To miejsce, które chyba wszyscy znamy ze srebrnego ekranu. Malownicze plaże wyspy Saint Vincent to jeden z elementów, dla których film "Piraci z Karaibów" stał się hitem.
Audio
  • Wyspa San Vincent - to tu kręcono "Piratów z Karaibów" (Stacja Kultura/Czwórka)
Tak kręcono Piratów z Karaibów
Tak kręcono "Piratów z Karaibów"Foto: mat. pras.

Wyspa Saint Vincent na Karaibach położona jest w archipelagu Małych Antyli. Do dziś stoją tam elementy scenografii, wykorzystane podczas kręcenia filmu "Piraci z Karaibów".

– W zatoce Wallilabou jest charakterystyczny łuk, który świetnie widać w pierwszej części filmu – opowiada Marcin, żeglarz z Warszawy, który miał okazję zwiedzić Karaiby. – Choć w filmie jest w stanie pod nim przepłynąć wielki statek, naprawdę łuk ten ma może cztery metry wysokości. Na potrzeby filmu został on po prostu komputerowo powiększony.

Cały teren w zatoce Wallilabou został zamieniony w małe portowe miasteczko Port Royal, a istniejące tam zabudowania zostały przekształcone tak, by przypominały dawne portowe zabudowania.

– Teraz stoją tam pozostałości scenografii, bo kilka lat temu przeszedł tamtędy huragan – opowiada Marcin. – To miejsce, w którym Jack Sparrow został wtrącony do więzienia i miał zostać powieszony na szubienicy.

Czytaj także: tam kręcono "Władcę pierścieni" - Nowa Zelandia <<<

Mieszkańcy Saint Vincent chętnie dzielą się też opowieściami o tym, jak przebiegały prace nad filmem. – Pokazują łódki, które były wykorzystane przy tworzeniu "Piratów z Karaibów" i opowiadają, gdzie stały kamery – mówi Marcin.

Wyspę warto też odwiedzić nie tylko ze względu na fakt, że nagrywano tam legendarnych "Piratów". To także znakomite miejsce do nurkowania, a poza tym, znajdują się tam dwa wulkany.

 

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co opisało pióro znawcy filmów?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 12:39
Aktorskie małżeństwa i romanse klasyków światowego kina czyli aktorzy celebryci na kartach najnowszej książki Stanisława Janickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Perchuć nie chce oglądać... Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 15:57
Są filmy, które zalegają na naszych półkach z DVD, których obejrzenie odkładamy w nieskończoność albo po które z premedytacją nie sięgamy, bo wiemy, że nas rozczarują. Znany aktor Marcin perchuć unika tematyki Holokaustu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż przez Nową Zelandię szlakiem hobbitów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 16:09
Trylogia "Władca pierścieni" i "Hobbit" to filmy, które już zdążyły przejść do klasyki kina. Stało się tak m.in. za sprawą zapierających dech w piersiach plenerów Nowej Zelandii, w których kręcone były zdjęcia do tych obrazów. Te miejsca warto zobaczyć na własne oczy.
rozwiń zwiń