Marcin Perchuć nie chce oglądać... Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 15:57
Są filmy, które zalegają na naszych półkach z DVD, których obejrzenie odkładamy w nieskończoność albo po które z premedytacją nie sięgamy, bo wiemy, że nas rozczarują. Znany aktor Marcin perchuć unika tematyki Holokaustu.
Audio
  • Jakich filmów nie ogląda Marcin Perchuć? "Nie dojrzałem do Holokaustu" (Kontrkultura/Czwórka)
Aktor Marcin Perchuć
Aktor Marcin PerchućFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Nie stronię od przemocy w filmie i horrorów, ale nie chciałbym oglądać filmów o Holokauście - mówi aktor. - Być może jeszcze do tego nie dojrzałem, ale w ogóle nie mam takiej potrzeby. Wiem, że pewnie czeka mnie oglądanie "Listy Schindlera", ale jakoś irracjonalnie nie mam na to ochoty - dodaje. Ten obraz obchodził w tym roku 20. urodziny. Nie wszedł ponownie na ekrany kin, ale światło dzienne ujrzało specjalnie na tę okazję przygotowane DVD.  

Zdaniem krytyka filmowego, Błażeja Chrapkowicza film ten jest "najbardziej mainstreamowy" spośród obrazów o tej tematyce, które dotychczas nakręcono. - W bardzo przezroczysty sposób składa hołd ofiarom Holokaustu - mówi ekspert. - Zresztą jego wydanie było dość dużym wydarzeniem. W tym samym roku w kinach pojawił się "Park Jurajski", również Stevena Spielberga, co świetnie pokazuje rozpiętość zainteresowań tego reżysera.

Co tydzień w Czwórce będziemy pytać znane i lubiane postaci kina oraz teatru o to, jakich filmów jeszcze nie widzieli i dlaczego. Na kolejny odcinek cyklu "Film, którego nie widziałem" zapraszamy w najbliższą sobotę do "Kontrkultury".

(kd)

Czytaj także

Na co do kina? "Wielki Gatsby" kontra "Hipnotyzer" i "28 pokoi hotelowych"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 15:03
W tym tygodniu koneserów kina czeka prawdziwa gratka: na ekrany kin wchodzą bowiem: superprodukcja "Wielki Gatsby", tajemniczy i mroczny "Hipnotyzer", oraz niezależna produkcja "28 pokoi hotelowych".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przemysław Nowakowski: napisaliśmy "dziwny" scenariusz, w Cannes się spodobał

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 15:40
- Jeśli wszystko pójdzie z planem i zdjęcia rozpoczniemy na wiosnę to do końca roku film będzie gotowy - deklaruje Przemysław Nowakowski, który wraz z Bartkiem Konopką byli jedynymi Polakami wyróżnionymi na tegorocznym festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczyna z szafy" - dla tej roli Wojciech Mecwaldowski zamilkł na 1,5 miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:23
Mimo że zdjęcia do filmu "Dziewczyna z szafy" zakończyły się ponad rok temu aktor czuje, że rola wciąż z niego "schodzi". A to za sprawą długich i pieczołowitych przygotowań do filmu Bodo Koxa.
rozwiń zwiń