Wojciech Smarzowski "bez tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 13:23
"Bez tajemnic” to pierwszy polski serial, w którym możemy śledzić terapię psychologiczną. Wraz z terapeutą, granym przez Jerzego Radziwiłowicza, poznajmy problemy i rozterki współczesnych Polaków reżyserowane przez Wojciecha Smarzowskiego.
Audio
  • Wojciech Smarzowski i Jerzy Radziwiłowicz opowiadają Kamilowi Jasieńskiemu o serialu "Bez tajemnic".
Wojciech Smarzowski na planie 3 sezonu serialu Bez tajemnic.
Wojciech Smarzowski na planie 3 sezonu serialu "Bez tajemnic".Foto: materiały promocyjne HBO/ facebook.com/Beztajemnic

– Andrzej Wolski to bohater, który nie bardzo potrafi poukładać sobie życie. Próbuje innych wyprowadzić na prostą, ale sam nie umie się na niej znaleźć – o swojej roli w serialu mówił Jerzy Radziwiłowicz.
Oryginalna, izraelska, wersja serialu ma dwa sezony. Tymczasem w Polsce, we wrześniu, będziemy mogli oglądać trzecią już kontynuację "Bez tajemnic".
– Psychika ludzka i jej problemy są niewyczerpane – mówił gość "Stacji Kultura".
Dlatego każdego dnia poznajemy nowych bohaterów i ich problemy. Za każdego z nich odpowiada jeden reżyser – Agnieszka Glińska, Bartek Konopka, Kasia Adamik, Agnieszka Holland i Wojciech Samrzowski.
– Robię wszytko na zbliżeniach, pracuję w słowie, znaczeniach. Robię to, co lubię. Na planie serialu mniej uwagi przykłada się do kuchni filmowej - fajerwów operatorskich, efektów specjalnych. Po prostu jest historia i aktorzy – i to jest dla mnie najważniejsze – mówił Wojciech Smarzowski, który reżyseruje wątek dotyczący Jeremiego.
Jeremi to 17-letni chłopiec, który jest zawieszony między rodzicami biologicznymi i adopcyjnymi. Razem z terapeutą szuka swojego miejsca na świecie i akceptacji. Gra go Adrian Zaremba. – To młody aktor, z którym można iść na wojnę i to po tej samej stronie frontu - mówił reżyser.

jl

Czytaj także

Serial za 100 mln dolarów, którego nigdy nie zobaczysz w telewizji

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 15:00
Jeden z nich wyreżyserował "Podziemny krąg" i "Siedem", drugi ma na koncie fantastyczna rolę w "American Beauty". Teraz David Fincher i Kevin Spacey spotkali się na planie "House of Cards"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulisy "Gry o tron": usiądź na Żelaznym Tronie!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 18:20
Miliony widzów przed telewizorami nie może się mylić. "Gra o tron" bije rekordy popularności, nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się wystawa rekwizytów użytych na planie serialu, która w marcu rozpoczęła światowe tournée.
rozwiń zwiń