Polskie Radio
Section05
Wojciech Smarzowski

Scorupco w miłosnym trójkącie. 22 lata od premiery "Ogniem i mieczem" Hoffmana

12 lutego 1999 roku na ekrany kin wszedł film "Ogniem i mieczem". Tym samym zakończyła się sienkiewiczowska przygoda reżysera Jerzego Hoffmana, który od 1969 roku ekranizował kolejne części "Trylogii", ale od końca. I to wcale nie jest przypadek.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Hoffman Trylogia Henryk Sienkiewicz film polski Tadeusz Łomnicki izabella scorupco Michał Żebrowski Krzysztof Kowalewski Zbigniew Zamachowski Ewa Wiśniewska Andrzej Seweryn Wiktor Zborowski Wojciech Malajkat Maciej Kozłowski Marek Kondrat Gustaw Holoubek Adam Ferency Daniel Olbrychski Krzesimir Dębski Wojciech Smarzowski potop szwedzki historia Polski HISTORIA literatura książki Syberia

M. Sawicki: nie można budować koalicji anty-PiS

- Nie można budować koalicji na anty-PiS. Musi być program, a Koalicja Polska ma swój program. Naszym kandydatem na premiera jest lider PSL - deklarował na antenie PR24 Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. - PO chyba za bardzo zapatrzyła się na PiS - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki PSL Platforma Obywatelska Władysław Kosiniak-Kamysz wybory w Polsce Antoni Trzmiel Wojciech Smarzowski Patryk Vega Frans Timmermans

Czy "Kler" Wojtka Smarzowskiego to film antykościelny?

28 września do kin wchodzi nowy film Wojtka Smarzowskiego "Kler".  - Reżyser nie ukrywa tego, że źle widzi Kościół. Gdyby wziąć pod uwagę tylko jego wypowiedzi, to jest on przekonany, że większość duchowieństwa ze złych intencji weszła do tej instytucji, a ich celem jest robienie pieniędzy i używanie życia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Zaremba, który na Festiwalu Filmowym w Gdyni recenzował obraz Smarzowskiego.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM kino film polski Wojciech Smarzowski