Najlepsze imprezy tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 14:54
Już 11 października rusza jedna z najbardziej oczekiwanych imprez: Warszawski Festiwal Filmowy. W tym tygodniu nie zabraknie też wyjątkowych koncertów.
Audio
  • Sylwia Kawalerowicz opowiada o najlepszych wydarzeniach kulturalnych nadchodzącego tygodnia (Czwórka/Stacja Kultura)
Kadr z filmu Jak nieznajomi
Kadr z filmu "Jak nieznajomi" Foto: Warszawski Festiwal Filmowy / mat. prasowe

- W piątek, 10 października, rusza rezerwacja biletów kinowych na filmy Warszawskiego Festiwalu Filmowego - mówi Sylwia Kawalerowicz, redaktor naczelna magazynu "Aktivist". - To 123 filmy, z których bardzo ciekawe wydają się obrazy "Jak nieznajomi" i "Heavy mental".

"Jak nieznajomi" opowiada o zespole The Nation, a nakręcił go brat wokalisty, który wyruszył z grupą w trasę. "Heavy mental" zaś to polska produkcja o trzydziestolatkach. Sylwia Kawalerowicz żywi nadzieję, że będzie to fajny, słoneczny obraz.

13 października w Krakowie rusza Unsound Festival. - To muzyczny odpowiednik festiwalu filmowego - mówi redaktor naczelna "Aktivista". - Znajdziemu tu wszystko, co jest ważne w muzyce niekomerycyjnej od metalu, przez hip-hop, po elektroniczne sytuacje. W ramach tego festiwalu będzie też koncert podczas którego można spać - dodaje.

W Gdańsku i Warszawie szykuje się też gratka dla fanów wokalisty zespołu System of a Down. Serj Tankian zagra koncert 11 października w sali Kongresowej w Warszawie, a 12 będzie go można zobaczyć w Gdańsku. Artysta wystąpi ze swoim solowym projektem w towarzystwie orkiestr.

Jeśli ktoś ma ochotę na zimne północne brzmienie, to niech się szykuje na koncert Karin Park, w środę 16 października w Warszawie, w czwartek 17 października w Poznaniu.
(pj)

Czytaj także

Soniamiki na scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 18:20
Soniamiki, absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, śpiewa, komponuje i gra na gitarze basowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pół twarzy i serce - by pomóc zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 11:06
Znani i lubiani, aktorzy, celebryci, muzycy połączyli siły i zaangażowali się w akcję "Paka dla bezdomniaka". A wszystko po to, by pomóc schronisku w Korabiewicach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesienny sezon wystaw w MOCAK

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 12:00
Już 17 października odbędzie się wielkie otwarcie jesiennego sezonu wystaw w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.
rozwiń zwiń