Grąsiowska i Porczyk: nie czytamy recenzji filmu "AmbaSSada"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 14:20
Film Juliusza Machulskiego pt. "AmbaSSada" już można oglądać w kinach. W gazetach ukazały się pierwsze recenzje, ale Magdalena Grąsiowska i Bartosz Porczyk, główni aktorzy w filmie, ich nie czytają. I dodaję: - najważniejsza będzie dla nas reakcja publiczności.
Audio
  • Magdalena Grąsiowska i Bartosz Porczyk opowiadają o pracy nad filmem "AmbaSSada" (Stacja Kultura/ Czwórka).
Magdalena Grąsiowska i Bartosz Porczyk w studiu Czwórki
Magdalena Grąsiowska i Bartosz Porczyk w studiu CzwórkiFoto: Wojciech Kusiński

Głównymi bohaterami filmu są Melania i Przemek. Ona jest niewyżytą aktorką. On chce napisać książkę o Hitlerze. Młode małżeństwo przeżywa swój pierwszy kryzys. Wszystko się zmienia, wraz z przeprowadzką do Warszawy, do niezwykłej kamienicy, w której winda umożliwia podróż w czasie. Dzięki niej Melania i Przemek trafiają do sierpnia 1939 roku.


Dla aktorów, Magdaleny Grąsiowskiej i Bartosza Porczyka, bardzo ważnym doświadczeniem było spotkanie z Juliuszem Machulskim. - To człowiek, który kocha swojego aktora. Rozumie jego strach, jego nerwy. Prawdopodobnie dlatego, że pochodzi z rodziny aktorskiej - mówi Bartosz Porczyk.
Oprócz Magdaleny Grąziowskiej i Bartosza Porczyka na ekranie zobaczymy Roberta Więckiewicza, w roli Hitlera i Adama "Nergala" Darskiego.
- Robert Więckiewicz to człowiek z ogromnym poczuciem humoru, dystansem do siebie i przede wszystkim wielkim talentem. Nergala trochę się obawiałem, tymczasem na plan przyjechał świetnie przygotowany, niesamowicie oczytany i inteligentny człowiek - opowiada Bartosz Porczyk. - Nie było gwiazdy na planie. Po ujęciach podchodził do mnie i pytał: myślisz, że było dobrze? - dodaje Magdalena Grąziowska.
Juliusz Machulski ma świetną intuicję. Wybrani przez niego aktorzy bardzo łatwo robią karierę. Czy i tak będzie w przypadku gości "Stacji Kultura" ? - Dzisiaj wiele czynników decyduje o tym, czy się spodobamy, czy nie. To nie czas by składać obietnice i deklaracje, ale mam nadzieję, że któryś z reżyserów, czy producentów, właśnie w nas znajdzie swoich bohaterów - mówi aktor najnowszego filmu Juliusza Machulskiego pt. "Ambassada".

jl

Czytaj także

Wszyscy kojarzą męskie duety filmowe. A co z kobietami?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 14:20
- Odnoszę wrażenie, że kobiece duety są niedopieszczane przez kino. Też przez to w jakich gatunkach i jakich konwencjach się pojawiają. Sztandarowym przykładem jest kino sensacyjne, z uwzględnieniem podgatunku kina policyjnego - twierdzi Michał Walkiewicz, redaktor naczelny portalu Filmweb.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowe światy Katarzyny Klimkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 15:20
- Miałam szczęście, dar od losu, że od początku wiedziałam, co chcę robić. A chciałam wymyślać światy i żyć nimi, jakby się było we śnie. Miałam potrzebę stwarzania innej rzeczywistości - opowiada reżyser, Katarzyna Klimkiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bardzo dużo emocji Magdaleny Piekorz

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 15:30
- Praca na planie filmowym, to jak wejście na statek, który wypływa na szerokie morze. Teraz trudno jest wrócić na ląd. Przeżywam coś w rodzaju depresji pozdjęciowej - mówi Magdalena Piekorz kilka dni po ostatnim klapsie na planie jej najnowszego filmu pt. "Zbliżenia".
rozwiń zwiń