X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fenomen europejskiego filmu i jego muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 09:30
Właśnie trwa Eurovision Film Week, który poprzedza European Film Award czyli galę wręczenia nagród zorganizowaną przez Europejską Unię Nadawców EBU. W Czwórce pytamy o ewenement europejskiego kina i zapraszamy na set Laurent Garniera.
Audio
  • Fenomen kina europejskiego i europejskiej muzyki filmowej (Czwórka/Stacja Kultura)
Fenomen europejskiego filmu i jego muzyki
Foto: mat.pras.

Katarzyna Oklińska, Czwórkowa reporterka, zapytała Jakuba Mikurdę, krytyka filmowego czy dziś mamy do czynienia z kinem europejskim i czy możemy mówić o odmiennej europejskiej filmowej wrażliwości.
- Ze wszystkich kinematografii światowych kino europejskie, artystyczne, ma się najmocniej ze względu na jego instytucjonalną stronę - festiwale w Cannes, Berlinie Wenecji - tam ściągają twórcy z całego świata i chcą tam pokazywać swoje filmy - mówi Jakub Mikurda, zaznacza jednak, że amerykański Sundance Film Festival może być dużą konkurencją dla europejskich imprez.
- Kraje europejskie mają rozbudowane systemy wspierania kinematografii ze strony państwa. To stanowi o ogromnej różnicy między kinematografiami europejskimi, a amerykańską  - mówi znawca kina.
Jakub Mikurda podkreśla, że w światowej kinematografii od czasu do czasu pojawia się moda na filmy konkretnego kraju. Dużo mówiono o obrazach rumuńskich, a później greckich. Te filmy się wyróżniały, że towrzyły jeden spójny nurt, poruszały podobne tematy, te same wartości.
Dziś często możemy spotkać się z opinią, że kino europejskie nie jest rozrywką, a studium ciemniejszych aspektów życia.
W ramach Eurovision Film Week w Czwórce nie zabraknie niespodzianek, w nocy z 5 na 6 grudnia w Czwórce zabrzmi set Laurent Garniera . - Będzie to muzyka filmowa w nietypowej interpretacji - mówi Piotr Wawrowski, szef Czwórkowej Redakcji Muzycznej. - Laurent Garnier to ważna postać dla francuskiej i europejskiej sceny muzyki elektronicznej. W swoim secie zaprezentuje muzykę filmową, opierając się na artystach nie tylko z kręgu europejskiego. Na pewno usłyszymy Ennio Morricone, Nino Rota, Lalo Schifrina  - to postaci, które w latach 60. i 70. tworzyły legendę muzyki filmowej. Usłyszymy też m.in. Jamesa Browna czy Vladimira Cosme - dodaje.

Na tym nie koniec niespodzianek. Czwórkowi prowadzący: Ula Kaczyńska, Marcin Hubert "Harper" i Norbert Borzym czyli "Bert" również przygotowali swoje sety z muzyką filmową, które można będzie usłyszeć w ich autorskich audycjach.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM MUZYKA Techno
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psychocukier atakuje klasyczną energią

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 12:52
Do sklepów trafiła właśnie czwarta płyta zespołu Psychocukier "Diamenty". Wydawnictwo przypomina złote czasy rock and rolla i jest to zabawa zdecydowanie tylko dla dorosłych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurovision Film Week w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 17:13
W czwartkowej "Stacji Kultura" opowiemy o współczesnym kinie europejskim, tym, które kinematografie z naszego kontynentu wybijają się szczególnie na tle innych.
rozwiń zwiń