Rozmowy o Wschodzie. "Ginie Rosja naszej wiary"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 14:20
W tym roku mija 25 lat od rozpadu Związku Radzieckiego. - Historia zatoczyła koło i widać wyraźnie, że Rosja do dziś nie pogodziła się z utratą imperium - przekonują Piotr Brysacz i Jędrzej Morawiecki, autorzy zbioru wywiadów "Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie"
Audio
  • Piotr Brysacz i Jędrzej Morawiecki opowiadają o współczesnej Rosji i Ukrainie i swojej książce poświęconej tej tematyce (Stacja Kultura/Czwórka)
Piotr Brysacz i Jędrzej Morawiecki wraz ze swoimi rozmówcami szukają odpowiedzi na pytania o to, co działo się ze Wschodem przez ostatnie ćwierć wieku i o to, co dzieje się teraz: o przyczynę, podglebie wojny i napięć między Rosją i Ukrainą (zdj. ilustracyjne)
Piotr Brysacz i Jędrzej Morawiecki wraz ze swoimi rozmówcami szukają odpowiedzi na pytania o to, co działo się ze Wschodem przez ostatnie ćwierć wieku i o to, co dzieje się teraz: o przyczynę, podglebie wojny i napięć między Rosją i Ukrainą (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/WikiImages/dom. publiczna

W książce znalazły się wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od spraw Wschodu, którzy sytuację w tamtej części świata obserwowali od lat 90. - Obrazki migające w telewizji, to, co widzieliśmy na ukraińskim Majdanie, to nie wszystko. Żeby pomóc tym ludziom, nie wystarczy zobaczyć. Należy zrozumieć proces. I o to właśnie poprosiliśmy naszych rozmówców - opowiadają autorzy.   

Komu marzyła się otwarta Rosja Czechowa i Tołstoja, kto jest największym przegranym Majdanu i kim są "zbędni ludzie" - dowiesz się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotowała: Iwona Wyciechowska

Data emisji: 20.07.2016

Godzina emisji: 10.34

kul/mc