Serialowe nowości. Co przykuje nas do ekranu?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:55
Anna Luboń w "Stacji Kultura" opowiada o serialowych hitach najbliżeszego czasu: francuskiej komedii porównywanej do "Braeking Bad", 5. sezonie "The Affair" i serialu o kolejnej monarchini, w której rolę wcieli Helen Miren. 
Audio
  • Anna Luboń poleca serialowe hity (Czwórka/Stacja Kultura)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: JESHOOTS-com/Pixabay

- Mam słabość do seriali francuskich, zawsze są trochę o miłości, trochę sentymentalne, w dodatku Francuzi śmieją się z tego sentymentalizmu - mówi Anna Luboń. - W seriali "Rodzinny biznes" ("Family Business") jest cudownie. Mówi się, że to francusko-żydowskie "Breaking Bad". Żydowskie, bo dzieje się w rodzinie żydowskiej, mieszkającej w Paryżu, która prowadzi tam sklep koszerny, rzeźniczy - dodaje. 

Anna Luboń zdradza, jak w serialu pojawia się wątek narkotyków i jaki biznes chce rozkręcić syn właściciela koszernego sklepu. 

Wiele osób czeka na piąty sezon "The Affair", którego premiera już 26 sierpnia. - Od pierwszego sezonu historia wydawała się zamknięta, jednak scenarzyści ją rozwlekli, co ma swoje słabe punkty - mówi ekspertka. - Ja jednak mogę być nieobiektywna, bo kocham ten serial, jest on w mojej żelaznej dziesiątce najukochańszych seriali - dodaje. 

"The Affair" zdaniem Anny Luboń jest jak dobra współczesna literatura, o zaburzonej konstrukcji. - To był pomysł pierwszego sezonu i oni dalej to trzymają, czyli te same fakty opowiedziane są z punktu widzenia różnych bohaterów - wyjaśnia. 

Kto zabierze głos w piątym sezonie i na nowo opowie historię dwojga kochanków?

W postprodukcji są też już 4 odcinki miniserialu historycznego. Tym razem Helen Miren wcieli się w rolę Katarzyny Wielkiej. Podobno to ona sama jest główną pomysłodawczynią tego serialu. A będziemy mogli się nim cieszyć już na jesieni. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (szefowa działu Kultura magazynu "Elle")

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 10.17

pj/ac

Czytaj także

"Wielkie kłamstewka" wracają do gry. Razem z nimi Meryl Streep

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:15
10 czerwca odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu "Wielkie kłamstewka". - Do serialu dołączyła Meryl Streep w roli teściowej i wiele wskazuje, że to ona będzie grać pierwsze skrzypce w tej kontynuacji - zapowiada Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale na czerwiec: "What/If", "Rok za rokiem" i "Zasada przyjemności"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 17:20
- Renée Zellweger już nie jest roztrzepaną Briget Jones tylko bardzo bogatą inwestorką, która postanawia wesprzeć finansowo start-up zajmujący się szukaniem Graala, czyli lekarstwa na raka - o serialu "What/If" opowiada Anna Luboń.
rozwiń zwiń