Tęskno. Życie w emocjonalnym negliżu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 12:00
Kiedyś w duecie z Hanią Rani, dziś w jednoosobowym projekcie - Joanna Longić zakończyła pracę nad materiałem na drugą płytę Tęskno. "Walc" to drugi singiel promujący to wydawnictwo.
Audio
  • Jaka będzie nowa płyta Tęskno? (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Joanna Longić o pracy nad nowym albumem Tęskno. Premiera - 17 kwietnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Joanna Longić w studiu Czwórki
Joanna Longić w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Ula Kaczyńska

Tworzenie autorskiego materiału to intymny moment. To wyzwanie, a jednocześnie radość Joanna Longić

Smyczki to podstawa

- Kiedy zabieram się za pisanie nowych utworów, zawsze myślę o tym, gdzie umieścić w nich smyczki. Sama edukację muzyczną zaczynałam od tego instrumentu. I na nowej płycie kwartet smyczkowy jest najważniejszy opowiada artystka. - Ale do współpracy zaprosiłam też nowe osoby, bo chciałam poszerzyć to instrumentarium. W "Walcu" możemy usłyszeć m.in. harfę i flet poprzeczny - dodaje.

Życie w emocjonalnym negliżu

Posłuchaj także
Gooral Czworka 1200.jpg
Gooral: nowa płyta to utwory z szafy i wspomnienia z Peru

O najnowszej kompozycji artystka mówi, że to utwór, w który włożyła całą duszę, z jej kruchością i obawami, ale jednocześnie wielką siłą i odwagą. - Osobiste historie, intymne emocje stoją za wszystkimi utworami, które pojawią się na nowym krążku. Wymagało to ode mnie dużo odwagi i determinacji, żeby podzielić się tym z innymi - wspomina. - Tęskno to życie w emocjonalnym negliżu - mówi.  

Tęskno. I kropka

Druga płyta Tęskno będzie nosić tytuł "Tęskno". - Kiedy usłyszałam już cały materiał po postprodukcji, pomyślałam, że to właśnie jest Tęskno. Że nie potrzeba więcej słów, bo to nie miałoby żadnego sensu - przyznaje Longić. - Z jednej strony w "tęsknie" jest jakaś powaga, z drugiej - figlarność - dodaje.

Album "Tęskno" ukaże się 17 kwietnia 2020 roku.  

 ***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Data emisji: 26.03.2020

Godzina emisji: 11:40

kul/kd

 

Czytaj także

Ofelia: słuchacz zasługuje na wszystko, co najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 16:00
Aktorka Iga Krefft jako Ofelia wydała debiutancką płytę. "Ofelię" wyprodukował znany ze współpracy z Natalią Przybysz Jurek Zagórski, a na krążku znalazło się dwanaście wyjątkowych utworów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baranovski: dystans jest najbardziej potrzebny artyście

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 12:30
Złote single, jedna płyta, trzy nominacje do Fryderyków. Czas na trasę koncertową. Baranovski w najbliższym czasie zagra 23 koncerty. Krytycy mówią: tak się robi rasowy pop. 
rozwiń zwiń