Lessman z singlem "To nie jestem ja" zapowiada album "Kruche historie"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 13:58
Błażej Sudnikowicz nagrał właśnie singiel z Natalią Grosiak z Mikromusic "To nie jestem ja" i zapowiada album "Kruche historie". - To będzie muzyczny miszmasz, płyta pełna różnych wrażliwości - mówił muzyk znany jako Lessman.
Błażej Lessman Sudnikowicz
Błażej "Lessman" SudnikowiczFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Błażej "Lessman" Sudnikowicz, to gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i producent, który na co dzień wykłada w Akademii Muzycznej w Katowicach, uczy także gry na gitarze. Jak mówi, jego twórczość "wypełnia przestrzeń muzyki wrażliwej". - Czuję dźwięki niezwykle intensywnie. Spotykam się często z określeniem, że moja muzyka jest estetyczna, lekka i bardzo sentymentalna - podkreślał artysta w rozmowie z Czwórką. - Nigdy nie byłem dobry w zamykaniu moich piosenek w gatunkowych ramach. Staram się nie ograniczać w tym, co robię. Podoba mi się to, że mogę tworzyć utwory z przeróżnymi artystami, przedstawicielami folku, albo hip-hopu - wyliczał. 

Do swojego debiutanckiego singla "To nie jestem ja" artysta zaprosił Natalię Grosiak z Mikromusic. - Ma niezwykłą wrażliwość i piękno we wszystkim co robi - podkreślał Lessman. - Gdyby to była inna piosenka, być może ten projekt by się nie udał, ale spotkaliśmy się zarówno w warstwie estetycznej i we wspólnej wrażliwości. Natalia dała mi ogromną wiarę, że kierunek, który sobie obrałem, a którego dotychczas nie byłem pewny, jest właściwy - podkreślał.

Źr. Youtube.pl/Lessman

Dziś przed Lessmanem kolejne współprace. W Czwórce premierowo wybrzmiał numer "Karma", który muzyk nagrał z Małgorzatą "Gono" Majerską. Piosenka oficjalnie ujrzy światło dzienne dopiero 28 lutego. - Gosia miała już dużo napisanego tekstu i wiedziała, o czym ma być ten utwór. To była niezwykle szybka współpraca - wspominał gość Czwórki.

Lessman zapowiada płytę, która będzie nosić tytuł "Kruche historie". - Będzie bardzo eklektyczna, początkowo planowałem zrobić dwa wydawnictwa, jednak ostatecznie będzie to jeden krążek - zapowiadał artysta w Czwórce.

Posłuchaj
24:21 czwórka_PR4_AAC 2023_02_10-10-15-49.mp3 Lessman o swojej twórczości i muzycznych planach (Stacja Kultura/Czwórka) 

Lessman/Agora music/mat. prasowe Lessman/Agora music/mat. prasowe

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Błażej Sudnikowicz (Lessman)

Data emisji: 10.02.2023

Godz. emisji: 11.17

pj

Czytaj także

Kamil Kowalski z singlem "Wiatr". "Piosenka o zmianach - także tych w życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 12:23
"Wiatr" to ostatni singiel promujący płytę "Dom" - debiutancki album Kamila Kowalskiego. Utwór został nagrany w duecie z Natalią Niemen. - To była świetna współpraca - wspominał wokalista w Czwórce. 
rozwiń zwiń