"Jesteś piękny" to ukłon w stronę człowieczeństwa. Natalia Grosiak zapowiada solowy album

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 13:58
Warto wsłuchać się w tekst singla "Jesteś piękny", który zapowiada solowy album Natalii Grosiak. Możliwe, że płyta ukaże się już w styczniu 2025 roku, ale artystka chce ją tworzyć niespiesznie i swobodnie. Przy pracy nad albumem wspomaga ją lessman. 
Natalia Grosiak
Natalia Grosiak Foto: W. Kusiński/ PR
  • Natalia Grosiak zapowiada swój solowy album. Nad płytą pracuje z lessmanem. 
  • O autorskim krążku artystka marzy od lat. piosenki "Damian" i "Chyba będę święta" to samodzielne próby spełnienia tego marzenia. 
  • Artystka nawiązała współpracę z lessmanem. Pierwszym singlem zapowiadający płytę jest "Jesteś piękny". 
  • "Jesteś piękny" to ukłon w stronę człowieczeństwa.

Nadchodzi solowa płyta Natalii Grosiak

Już dwa lata temu Natalia Grosiak podczas rozmowy z Damianem Sikorskim przyznała, że przymierza się do solowego albumu już od 10 lat. Jednak czas pracy z zespołem Mikromusic wciąż stawiał przed nią nowe wyzwania.

W 2022 roku pojawiły się single "Damian" i "Chyba będę święta". Artystka stworzyła je we własnym domu, zagrała na ukulele i gitarze akustycznej, zaśpiewała swoje teksty. To jedna z najciekawszych tekściarek w Polsce. - Nie wiedziałam jak podejść do solowego albumu. Grasz we wspaniałym zespole, jakim jest Mikromusic. Tam mierzysz się z kunsztem muzyków, z wyobraźnią, wrażliwością. Tam wszystko się zgadza i pojawiło się pytanie jak stworzyć swój album, z kim - zdradza rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Miałam przymiarki, by zrobić to samej. Powstały piosenki "Damian" i "Chyba będę święta". Poczułam, że mogę, że potrafię się sama wyrazić, bez pomocy kolegów z zespołu. Jednak brakowało mi kogoś do pary, żebym mogła pokazać to, co we mnie siedzi jeśli chodzi o muzyczną wrażliwość - dodaje. 

Natalia Grosiak - Damian (Official Video)/Natalia Grosiak

Natalia Grosiak współpracuje z lessmanem

Jakiś czas temu Natalia Grosiak poznała lessmana, który zaprosił ją do swojej piosenki. - Lessman pojawił się znikąd. Zaprosił mnie do swojej piosenki. Ja dostaję dużo takich propozycji. Warunkiem podjęcia współpracy jest to, czy mi się piosenka spodoba, czy koresponduje z moją wrażliwością - przyznaje. - Okazało się, że piosenka lessmana jest przepiękna, że będzie to zaszczyt nagrać to dla niego. Między nami zażarło od razu. Bardzo chciałam coś jeszcze z nim zrobić. 

lessman, Natalia Grosiak - to nie jestem ja (Official Video)/lessman

Na okazję nie trzeba było długo czekać. Jedno ze zleceń Natalia Grosiak postanowiła zrealizować z lessmanem. Pojechała do niego do Katowic, wspólnie stworzyli piosenkę na zlecenie, jednak artystka tak się z nią zżyła, że jej nie oddała, a zlecenie nie zostało zrealizowane. To był początek ich pracy nad płytą Natalii. 


Posłuchaj
17:35 czwórka stacja kultura 08.02.2024 natalia grosiak 11.15.mp3 O pracy nad solową płytą, singlu "Jesteś piękny" i nadchodzącej płycie Mikromusic opowiada Natalia Grosiak (Stacja kultura/Czwórka)

 

Z zespołem Mikromusic Natalia Grosiak pracuje inaczej niż sama z producentem. Z lessmanem więcej rozmawia o własnych inspiracjach, tym co ją cieszy, tym czego słucha. - Idziemy w moją stronę, w tą, w którą marzyłam, żeby pójść jako Natalia Grosiak - przyznaje gość Czwórki.

"Jesteś piękny" ukłon w stronę człowieczeństwa

Pierwszym utworem zapowiadającym solowy album Natalii Grosiak jest delikatnie wyśpiewany "Jesteś piękny". - Na płycie nie pojawi się ani piosenka "Damian", ani "Chyba będę święta". To były przymiarki do solówki. Są takim znacznikiem mojego życia i zostawiam je sobie tam, gdzie są - mówi. - "Jesteś piękny" można uznać za pierwszy singiel.

Damian Sikorski podkreśla, że warto wsłuchać się w tekst tej kompozycji, który jest ukłonem w stronę człowieczeństwa, to jakimi ludźmi powinniśmy być, jak dbać o drugiego człowieka. - Ta piosenka jest o tym, że nawet jeśli już jesteśmy dorośli, obciążeni przeżyciami, które nas ukształtowały, to my jesteśmy odpowiedzialni za siebie - podkreśla artystka. - To nasze decyzje sprawiają, że tak, a nie inaczej wygląda nasze życie. Oczywiście są sytuacje losowe, na które nie mamy wpływu, ale w większej części za nasze życie odpowiadamy my. Nie możemy zwalać naszych niepowodzeń na rodziców, na świat. To my decydujemy o naszym życiu. 


Natalia Grosiak - Jesteś piękny (Official Video)/Natalia Grosiak

Natalia Grosiak jest niezwykle pracowitą artystką. Za chwilę premierę będzie miała płyta dla najmłodszych "Panda i banda", a i Mikromusic zapowiada wydanie nowego albumu jeszcze w 2024 roku. Zapowiada go singiel "Wkurzasz mnie" - piosenka o dojrzałej miłości. 

- Myślę, że moja solowa płyta pojawi się za rok, że wyrobimy się do stycznia 2025. Nie stawiam jednak sobie dat, które mogą zwiększać ciśnienie, presję. Postanowiłam do tego projektu podejść tak, jak chcę -  swobodnie - żeby popłynąć z tym. 

MIKROMUSIC Wkurzasz mnie (Official Video)/Mikromusic

Zdradzamy też, że 13 lutego premierę będzie miał najnowszy singiel Mikromusic z udziałem trzech przyjaciółek zespołu. Artyści poruszą w nim ważny społecznie temat. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Gość: Natalia Grosiak

Data emisji: 08.02.2024

Godzina emisji: 11.15

pj