Administratorr: w portfelu mam więcej guzików niż pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 14:10
- Na co dzień jestem administratorem nieruchomości, ale pisanie piosenek to mój wentyl bezpieczeństwa. Muszę to robić, żeby odreagować - tłumaczy Bartosz Marlmol z formacji Administratorr, która wydała właśnie nową płytę "Powierzchnie wspólne".
Audio
  • Jak powstawały "Powierzchnie wspólne" - rozmowa z Administratorrem (Czwórka/Stacja Kultura)
Administratorr zagrał koncert w Ministerstwie Dźwięku
Administratorr zagrał koncert w "Ministerstwie Dźwięku" Foto: Bartosz Bajerski

- Moja praca bywa bardzo inspirująca i od niej wszystko się zaczęło. Kilka lat temu zacząłem pisać opowiadania na podstawie tego, co działo się na administrowanych przeze mnie osiedlach - mówi gość "Stacji Kultura". - Pierwsze dzieło nosiło tytuł "Emil z szafy" i już jako piosenka trafiło na debiutancką płytę Administratorra.

Oryginalny proces twórczy, który opiera się na autorskiej koncepcji zakładającej iż każdy z utworów jest swoistą ścieżką dźwiękową do wcześniej stworzonego opowiadania to cecha charakterystyczna twórczości Administratorra. Testy na płycie "Powierzchnie wspólne", choć są są surrealistyczne, to jednak opisują naszą codzienność, stosunki międzyludzkie, a także świat polityki. Pod względem muzycznym nowy album jest kontynuacją drogi obranej przy debiutanckiej płycie. Mamy tu do czynienia z muzyczną alternatywą, której korzenie tkwią w garażowym rocku i rdzennym rock’n’rollu.

Administratorr w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz koncert >>>

- Wbrew temu, co można wnioskować po tytule, "Powierzchnie wspólne" to bardzo osobista płyta - mówi artysta. - Pierwszy krążek wyszedł nam bardzo odjechany, teraz chciałem się zbliżyć do rzeczywistości. To było dla nas duże wyzwanie, bo w całym zespole tylko ja nie posiadam wykształcenia muzycznego. Postanowiliśmy więc znaleźć te nasze powierzchnie wspólne i mam nadzieję, że nam się to udało.

Administratorr to pseudonim artystyczny gitarzysty Bartosza Marmola, a jednocześnie nazwa zespołu, który nagrał swoje dwa albumy: debiutanckie "Piosenki w kaftanie" i nagrane wspólnie z Lesławem (Komety) "Piosenki o Warszawie".

"Powierzchnie wspólne" to trzecia płyta w dorobku grupy. Krążek będzie płytą tygodnia w Czwórce od 11 listopada 2013 roku.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Rock wywiad
Czytaj także

Tomasz Budzyński: "Mor" to moje przedśmiertne podrygi

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 14:59
- Przed "Morem" nie da się ochronić. Jest jak tsunami, nadejdzie i pochłonie wszystko - tak o swojej nowej płycie mówi Tomasz Budzyński. I dodaje, że to najostrzejszy album w jego dyskografii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

BiFF: fajnie jest robić to, co się lubi

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 07:00
- Pulsujący życiem, nerwowy rytm i przebojowa ekstrawertyczność nie dadzą jej zginąć w tłumie - tak o nowej płycie BiFF mówią jej twórcy: Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Foals: nasze piosenki żyją własnym życiem

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 17:18
Muzyczna pierwsza liga i koncertowa petarda - tak mówi się o Foals. Brytyjczycy gdziekolwiek się nie pojawią, wyprzedają całe sale. Nie inaczej było podczas ich występu w warszawskiej Stodole.
rozwiń zwiń