X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Związek daje zdrowie i oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 09:54
Dziś ponad 5 milionów Polaków żyje w pojedynkę. Gdyby zdecydowali się na związki, każdy z nich mógłby zaoszczędzić 7200 złotych rocznie, a nawet więcej.
Audio
  • Magda i Adam Grzesiak opowiadają o ekonomii w związku (Czwórka/Poranek OnLine)
Związek daje zdrowie i oszczędności
Foto: Glow Images/East News

Magda i Adam Grzesiak od niemal 30 lat wspólnie prowadzą biuro matrymonialne Czandra. Ostatnio przygotowali ciekawy raport oceniający różne aspekty związków, także ten ekonomiczny. Zgodnie twierdzą, że "ekonomia związku" to bardzo trudny i delikatny temat.

- Wszyscy chcemy być kochani, twierdzimy też, że chcemy kochać, a pieniądze są tu pewnym zgrzytem. Bardzo często budzą wątpliwości, co do prawdziwości uczuć - mówi Magda Grzesiak. 
- W naszym biurze mieliśmy takie przypadki, że przychodzili do nas ludzie bardzo zamożni i ukrywali ten fakt. My im w tym ukrywaniu pomagaliśmy - dodaje Adam Grzesiak. - W skrajnych przypadkach kobieta dopiero po ślubie dowiadywała się o stopniu zamożności swego partnera.
Nie każdy z nas ma jednak wielkie pieniądze i musi się obawiać o szczerość uczuć nowego partnera. Jednak jest też inny aspekt "ekonomii związku" - bycie parą zwyczajnie się opłaca, możemy tego doświadczyć choćby wybierając się na wakacje (za pokój jednoosobowy, dla singla często musimy sporo dopłacić). Ale w związku są też inne rodzaje oszczędności.
- Ludzie w związkach, szczególnie w związkach długich i szczęśliwych, dużo mniej chorują - mówią eksperci w "Poranku OnLine". - Bycie w związkach wszystkim się opłaca i tym ludziom, i służbie zdrowia, i państwu.
Żyjąc w parach oszczędzamy na wszystkim: na czynszu, gazie, ilości wyrzucanego jedzenia,  urlopach, zdrowiu.

Magda i Adam Grzesiak podkreślają, że w ich biurze matrymonialnym stawiają na miłość i pomagają jej szukać. Zwracają uwagę, że w bonusie, oprócz kochającego partnera, nierzadko później rodziny, można trochę zaoszczędzić.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy miłość może się przeterminować?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 17:26
Coraz częściej rozpadają się długoletnie związki. Najpierw ‘’big love’’, niedługo potem wspólne mieszkanie, kilka lat sielanki, aż pewno dnia para uznaje, że to nie to.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szalone wieczory panieńskie i kawalerskie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 10:41
Możemy je nazwać "nową świecką tradycją". Jak przygotować taki wieczór, by przyszła panna młoda lub pan młody byli zadowoleni?
rozwiń zwiń