Polskie Radio
Section05
RELACJA

Włoski rząd rozważa zaostrzenie ograniczeń, kolejny rekord zakażeń na Litwie. COVID-19 na świecie

Niektórzy włoscy ministrowie i przedstawiciele tamtejszego komitetu naukowo-technicznego ds. koronawirusa oczekują zaostrzenia ograniczeń związanych z pandemią. W ciągu doby na Litwie potwierdzono 3418 zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby. Litewski Departament Statystki poinformował, że wykonanych zostało ponad 13,5 tys. testów. Zapraszamy do zapisu z relacji na żywo. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Europa Azja Ameryka RELACJA ŚWIAT

RELACJA Zaostrzone kontrole we Włoszech, szpitale w Kanadzie są przeciążone. COVID-19 na świecie

- W okresie świątecznym zaostrzone zostaną kontrole na granicach Włoch - zapowiedziała minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese. Władze prowincji Alberta zwróciły się do rządu federalnego Kanady o pomoc w budowie szpitali polowych dla chorych na COVID-19, ponieważ istniejące szpitale są przeciążone. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 szczepionka Ameryka Azja RELACJA ŚWIAT

Czechy chcą przyjmować pacjentów zza granicy, w Indiach ponad 9 mln zakażonych. COVID-19 na świecie

Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego groźną dla życia chorobę COVID-19. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z USA zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 56,4 mln ludzi na świecie, ponad 1,3 mln zakażonych zmarło. Wiele krajów zaostrza restrykcje, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Zapraszamy do zapisu relacji.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia COVID-19 Europa Ameryka Północna ŚWIAT RELACJA

RELACJA Odwołane operacje w szpitalach na Ukrainie, masowe testy na Słowacji. COVID-19 na świecie

Od poniedziałku szpitale na Ukrainie przestają przyjmować wcześniej umówionych pacjentów i wstrzymują planowane operacje. Na Słowacji ponad dwa miliony osób powtórnie przeszły powszechne testy na obecność koronawirusa. Tak relacjonowaliśmy kolejny dzień zmagań świata z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Ameryka Azja Europa RELACJA ŚWIAT

Joe Biden czy Donald Trump? Trwa decydujące starcie o kluczowe stany

Joe Biden coraz bliżej zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Były wiceprezydent USA ma już 254 głosy elektorskie podczas gdy jego rywal prezydent Donald Trump 214. W pięciu kluczowych stanach nadal trwa liczenie głosów. Sztab prezydenta USA kwestionuje uczciwość wyborów i zapowiada pozwy sądowe. Zobacz zapis relacji.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Stany Zjednoczone USA Donald Trump Joe Biden wybory w USA wybory prezydenckie w USA RELACJA ŚWIAT

RELACJA Hiszpania wprowadza kolejne restrykcje, "bardzo poważna" sytuacja we Włoszech. COVID-19 na świecie

Minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa ogłosił, że w związku z nasileniem się epidemii koronawirusa władze kraju będą wprowadzać w najbardziej dotkniętych regionach kolejne obostrzenia epidemiczne. Doradca ministerstwa zdrowia ds. kryzysu na tle pandemii Walter Ricciardi sytuację we Włoszech określił jako "bardzo poważną". Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Europa Ameryka Azja RELACJA ŚWIAT

RELACJA Wielka Brytania wprowadza restrykcje, Hiszpanie lekceważą zalecenia. COVID-19 na świecie

Brytyjski premier Boris Johnson ogłosił w poniedziałek wprowadzenie w Anglii trzech stopni restrykcji koronawirusowych w zależności od liczby zakażeń. Najwyższy trzeci stopień będzie od środy obowiązywał w regionie Liverpoolu. W Hiszpanii zaś pomimo stanu alarmowego w związku COVID-19, ulice Madrytu w długi weekend były pełne ludzi. Poniżej przedstawiamy zapis poniedziałkowej (12.10) relacji wydarzeń ze świata.
Zobacz więcej na temat:  RELACJA koronawirus ŚWIAT zdrowie

Ponad 500 nowych zakażeń we Włoszech, Gruzja otwiera się na turystów. Koronawirus na świecie

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 117 następnych osób zakażonych koronawirusem. Łączny bilans zmarłych wzrósł tym samym do 33 072. Stwierdzono też ponad 580 nowych zakażeń. W Gruzji zaś władze zamierzają od 1 lipca wznowić ruch turystyczny. Ostrzegają jednak, że nie pozwolą na niekontrolowany wjazd obcokrajowców. Poniżej przedstawiamy zapis środowej relacji (27.05), w której zebraliśmy najważniejsze informacje związane z pandemią SARS-CoV-2 na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus pandemia epidemia choroby zakaźne Rosja USA RELACJA

Władze Wuhanu ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt. COVID-19 na świecie

Władze Wuhanu w środkowych Chinach, gdzie wykryto pierwsze przypadki COVID-19, formalnie ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt oraz polowania na nie na całym obszarze administracyjnym tego 11-milionowego miasta. Poniżej przedstawiamy zapis środowej relacji wydarzeń ze świata związanej z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Europa Ameryka Azja RELACJA ŚWIAT