Polskie Radio
Section05
RELACJA

Ponad 500 nowych zakażeń we Włoszech, Gruzja otwiera się na turystów. Koronawirus na świecie

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 117 następnych osób zakażonych koronawirusem. Łączny bilans zmarłych wzrósł tym samym do 33 072. Stwierdzono też ponad 580 nowych zakażeń. W Gruzji zaś władze zamierzają od 1 lipca wznowić ruch turystyczny. Ostrzegają jednak, że nie pozwolą na niekontrolowany wjazd obcokrajowców. Poniżej przedstawiamy zapis środowej relacji (27.05), w której zebraliśmy najważniejsze informacje związane z pandemią SARS-CoV-2 na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus pandemia epidemia choroby zakaźne Rosja USA RELACJA

Władze Wuhanu ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt. COVID-19 na świecie

Władze Wuhanu w środkowych Chinach, gdzie wykryto pierwsze przypadki COVID-19, formalnie ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt oraz polowania na nie na całym obszarze administracyjnym tego 11-milionowego miasta. Poniżej przedstawiamy zapis środowej relacji wydarzeń ze świata związanej z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Europa Ameryka Azja RELACJA ŚWIAT

RELACJA Prawie tysiąc nowych zakażeń na Białorusi, Bułgaria zniosła obowiązek noszenia maseczek. COVID-19 na świecie

Na Białorusi odnotowano 890 nowych przypadków infekcji SARS-Cov2 w ciągu doby i cztery zgony osób z koronawirusem. Bułgaria zniosła zaś obowiązek noszenia maseczek na otwartych przestrzeniach. Trzeba będzie je nosić wyłącznie w pomieszczeniach. Na bieżąco śledzimy rozwój pandemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 choroby zakaźne ŚWIAT RELACJA

Kolejne zgony w Europie, w USA liczba infekcji zbliża się do miliona. Koronawirus na świecie

W ciągu ostatniej doby we Francji zmarło z powodu koronawirusa 437 osób, w Wielkiej Brytanii wirus SARS-CoV-2 zabił 360 osób, zaś we Włoszech ze względu na chorobę COVID-19 śmierć poniosły 333 osoby. Najgorsza sytuacja panuje w USA, gdzie liczba infekcji koronawirusem zbliża się do miliona, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 55 tys.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 choroby zakaźne pandemia ŚWIAT RELACJA

Tragiczny bilans COVID-19 na świecie. Ponad dwa miliony zakażonych, 150 tysięcy ofiar

Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem na całym świecie wyniosła w piątek 150 tysięcy - poinformowała agencja Reutera, powołując się na swoje obliczenia. Tylko we Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło  575 osób zakażonych koronawirusem - podała Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans wzrósł do 22745. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 choroby zakaźne pandemia ŚWIAT RELACJA

RELACJA Setki zmarłych na COVID-19 we Włoszech, w USA, w Hiszpanii. Tysiące nowych zakażeń. Świat w dobie pandemii

33,5 tysiąca ofiar śmiertelnych oraz 711 tysięcy zakażonych na całym świecie - takie dane o pandemii koronawirusa podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem patogenu. Najgorsza sytuacja jest teraz we Włoszech, w Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych. Sprawdź, jak wyglądała walka z koronawirusem w niedzielę (29.03).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus USA Europa Azja PolskieRadio24.pl RELACJA

Koronawirus na świecie. Czesi walczą z fake newsami, puste półki w brytyjskich sklepach

Czeska policja poszukuje osoby, która w internecie rozsiewała plotki o zamknięciu Pragi i wprowadzeniu godziny policyjnej. W Wielkiej Brytanii publiczna służba zdrowia przejmuje kontrolę nad prywatnymi szpitalami, a rząd apeluje, aby nie kupować żywności na zapas. Śledzimy najnowsze informacje dotyczące koronawirusa na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Azja Ameryka Afryka RELACJA koronawirus pandemia COVID-19

Obchody 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej [RELACJA]

Zakończyły się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kulminacyjnym punktem uroczystości były wydarzenia na placu Piłsudskiego w Warszawie. Oprócz polskich władz, brały w nich także udział przedstawiciele m.in. Niemiec i USA. Stany Zjednoczone reprezentował Mike Pence. Uroczystości były transmitowane na PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski II wojna światowa 1 września RELACJA Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

Defilada "Wierni Polsce", pikniki i uroczystości w całym kraju

Wielka defilada "Wierni Polsce", która była głównym punktem obchodów Święta Wojska Polskiego, przeszła ulicami Katowic. Uczestniczyło w niej ok. 2,6 tys. żołnierzy, pojazdy, samoloty i śmigłowce. W całym kraju odbywają się dziś uroczystości i pikniki. W Ossowie kilka tysięcy widzów obejrzało rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RELACJA Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego