Polskie Radio
Section05
RELACJA

Mariusz Kamiński: Polska nie pozwoli na stworzenie wschodnioeuropejskiego szlaku nielegalnej migracji

Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapewnił, że Polska i jej europejscy partnerzy nie pozwolą na stworzenie nielegalnego szlaku migracyjnego z Białorusi na Zachód. Minister spotkał się dziś w Warszawie ze swoim niemieckim odpowiednikiem, ministrem Horstem Seehoferem. Rozmowy dotyczyły sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i wsparcia dla polskich służb ze strony Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś migracja służby i bezpieczeństwo RELACJA straż graniczna

Nowe koczowisko migrantów. Las namiotów i kolejne próby sforsowania granicy

W poniedziałek migranci ruszyli na przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej. Tam ich napór zatrzymali polscy pogranicznicy wspierani przez wojsko i policję. "Rozbili namioty. Pod okiem białoruskich służb powstało nowe koczowisko" - poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Ponadto kilkusetosobowa grupa bezskutecznie próbowała sforsować granicę w rejonie Starzyny. 
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś kryzys na granicy migracja imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo RELACJA POLSKA

Wiceszef MSWiA: sytuacja pod Kuźnicą na razie się ustabilizowała, ale to może się zmienić [ZAPIS RELACJI]

 - Z naszego rozpoznania wynika, że migranci podprowadzeni pod granicę z Polską planują tam "dłuższy pobyt" - powiedział wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Zobaczcie jak relacjonowaliśmy wtorkowe wydarzenia dot. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny straż graniczna służby i bezpieczeństwo RELACJA POLSKA

HME w Toruniu: medal Justyny Święty-Ersetic, kontrowersyjna dyskwalifikacja

W sobotę Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. Bardzo dobrze spisali się polscy biegacze na 800 metrów, jednak najwięcej emocji wzbudziła kontrowersyjna dyskwalifikacja Mateusza Borkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka HME Toruń 2021 SPORT RELACJA Paweł Wojciechowski Piotr Lisek Marcin Lewandowski Justyna Święty-Ersetic Adam Kszczot Patryk Dobek

PŚ w skokach: udany konkurs biało-czerwonych. Stoch przegrał tylko z Granerudem

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud wygrał w sobotę konkurs w Klingenthal. Świetnie spisali się też polscy skoczkowie, z których najwyżej sklasyfikowano Kamila Stocha. Lider biało-czerwonych ukończył zawody na drugim miejscu. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2020/2021 Skoki narciarskie sporty zimowe RELACJA SPORT Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Andrzej Stękała Klemens Murańka

Pierwszy przypadek brytyjskiej mutacji koronawirusa na Litwie, wzrost zakażeń w Holandii. COVID-19 na świecie

Na Litwie potwierdzono pierwszy przypadek brytyjskiej mutacji koronawirusa. Wariant wirusa, który po raz pierwszy pojawił się w grudniu ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii, wywołał połowę nowych zachorowań na COVID-19 w Holandii. Tak relacjonowaliśmy poniedziałkowe (01.02) wydarzenia związane z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Europa Ameryka Azja RELACJA ŚWIAT

RELACJA Włochy sprawdzają, czy Ronaldo nie złamał przepisów sanitarnych, Hiszpania liczy utracone etaty. COVID-19 na świecie

Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę COVID-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 100,4 mln ludzi na świecie, ponad 2,16 mln zakażonych zmarło. Zapraszamy do śledzenia relacji z najważniejszymi informacjami o walce z pandemią i o jej rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT RELACJA koronawirus pandemia

Odwołany karnawał w Rio De Janeiro, Grecja luzuje obostrzenia. COVID-19 na świecie

Karnawał w Rio de Janeiro nie odbędzie się z powodu pandemii. Decyzję o odwołaniu imprezy podjął prefekt miasta. Grecja zaś poluzuje od 1 lutego część ograniczeń przeciwepidemicznych, zezwalając na ponowne otwarcie szkół średnich po ponad dwóch miesiącach przerwy, gdyż rozprzestrzenianie się koronawirusa ustabilizowało się - poinformowały w piątek władze kraju. Poniżej przedstawiamy zapis piątkowej (22.01) relacji wydarzeń związanych z trwającą pandemią 
Zobacz więcej na temat:  RELACJA koronawirus ŚWIAT pandemia

Godzina policyjna w Holandii, wideoszczyt UE ws. koronawirusa. COVID-19 na świecie

Parlament Holandii zgodził się na wprowadzenie godziny policyjnej po raz pierwszy od drugiej wojny światowej. Rozwiązanie wiąże się z nowymi mutacjami koronawirusa. We Francji poinformowano o 139 poważnych przypadkach skutków ubocznych po szczepieniu przeciw COVID-19. Pięć starszych osób zmarło. Na bieżąco relacjonowaliśmy najważniejsze informacje na temat walki z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  RELACJA ŚWIAT pandemia koronawirus COVID-19 szczepionka szczepienia

Włoski rząd rozważa zaostrzenie ograniczeń, kolejny rekord zakażeń na Litwie. COVID-19 na świecie

Niektórzy włoscy ministrowie i przedstawiciele tamtejszego komitetu naukowo-technicznego ds. koronawirusa oczekują zaostrzenia ograniczeń związanych z pandemią. W ciągu doby na Litwie potwierdzono 3418 zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby. Litewski Departament Statystki poinformował, że wykonanych zostało ponad 13,5 tys. testów. Zapraszamy do zapisu z relacji na żywo. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Europa Azja Ameryka RELACJA ŚWIAT

RELACJA Zaostrzone kontrole we Włoszech, szpitale w Kanadzie są przeciążone. COVID-19 na świecie

- W okresie świątecznym zaostrzone zostaną kontrole na granicach Włoch - zapowiedziała minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese. Władze prowincji Alberta zwróciły się do rządu federalnego Kanady o pomoc w budowie szpitali polowych dla chorych na COVID-19, ponieważ istniejące szpitale są przeciążone. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 szczepionka Ameryka Azja RELACJA ŚWIAT