Sezon na motocykle

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 11:30
Motocykli co prawda nie jest tak dużo jak samochodów, ale ciągle ich przybywa. I wraz z pierwszymi oznakami wiosny fani jednośladów pojawiają się dosłownie wszędzie.
Audio
  • Rozpoczęcie sezonu motocyklowego - co warto wiedzieć? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Kasia Węsierska na kursie jazdy na motorze (Czwórka/Poranek OnLine)
Sezon na motocykle
Foto: Glow Images/East News

Zwykło się przyjmować, że sezon motocyklowy zaczyna się około 15 kwietnia, by zamierać w okolicach 15 października. W tym roku pogoda jest na tyle łaskawa, że amatorzy jednośladów pojawili się na drogach znacznie wsześniej.

- Oficjalne rozpoczęcie, czyli Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego, odbędzie się 26 kwietnia - zapowiada instruktor jazdy, Tomek Kulig. - Ale tak naprawdę takich imprez jest dużo więcej. To pokazuje, że ludzie chcą jeździć i starają się dbać o motocyklową tradycję.

Żeby dorze przygotować się do tego wydarzenia należy odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o swój sprzęt oraz właściwą odzież. - Sprzymierzeńcem motocyklistów są nowe technologie i warto to wykorzystać - radzi Mariusz Łowicki z portalu Ścigacz.pl. - Istnieją materiały, które nawet w przypadku bardzo złej pogody ochronią nas przed chłodem i deszczem.

Jedyne nad czym ubolewają fani tej formy przemieszczania się to to, że podróżowanie motocyklem jest drogie. - Często zużycie paliwa w motocyklach jest większe niż w samochodach - wyjaśnia ekspert. - Rzeczy eksploatacyjne, takie jak opony, zużywają się błyskawicznie. Ubezpieczenie też do najtańszych nie należy. Pod tym względem rzeczywiście to sport bardzo wymagający finansowo. Ale piękny i dający poczucie wolności.

(kul / ac)

Czytaj także

Marcin Łukaszczyk - człowiek, który lata na motocyklach

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 16:06
Głośno zrobiło się o Polaku, kiedy dziennikarze najbardziej wpływowego magazynu o motocrossie na świecie "Transworld Motocross" obejrzeli na You Tube video Marcina skaczącego na CZ'cie 250 i lądującego na stercie słomy lub na krzakach. Zorganizowali z nim wywiad.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polscy rycerze to światowa liga!

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 15:15
Na ogół kojarzą się z bajkami albo z podręcznikami historii. Tymczasem rycerze to nie relikt przeszłości, tylko prężnie działająca drużyna, która pojedynkuje się na prawdziwych turniejach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Formuła 1. Budzi emocje od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 19:06
Historia Formuły 1 zaczyna się w 1950 roku. Wówczas pierwszym, historycznym wyścigiem, zorganizowanym na torze Silverstone, było Grand Prix Wielkiej Brytanii. Od tego czasu Formuła 1 to niekwestionowana królowa sportów motorowych na całym świecie.
rozwiń zwiń