Polskie Radio
Section05
sporty motorowe

PGE Ekstraliga bez przypadków koronawirusa. Żużlowcy mogą zacząć treningi

PGE Ekstraliga poinformowała w komunikacie, że żaden z blisko 500 testów na obecność koronawirusa, którym poddano żużlowców i inne osoby związane z klubami, nie przyniósł wyniku pozytywnego. Najlepsza żużlowa liga świata ma rozpocząć rozgrywki 12 czerwca z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Moto sport sporty motorowe Ekstraliga koronawirus Koronawirus w Polsce

TYLKO U NAS Rajd Dakar bez pilotów? Jakub Przygoński: nie dajmy się zwariować

- Wydaje mi się, że największym problemem Dakaru jest sama logistyka i przemieszczanie się między krajami - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Jakub Przygoński, wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar oraz zawodnik Orlen Team. Początek Dakaru za siedem miesięcy, jednak już pojawiają się pytania, co ze styczniową rywalizacją w kontekście pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar sporty motorowe jakub przygoński Moto sport koronawirus Rajdy samochodowe TYLKO U NAS

Formuła 1: piekielny Nuerburgring, pojedynek z Huntem - mija rok od śmierci Nikiego Laudy

Rok temu na pięć dni przed Grand Prix Monako w wieku 70 lat w prywatnej klinice w Szwajcarii zmarł trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Niki Lauda. Człowiek, który na niemieckim Nuerburgringu przeżył fatalny wypadek, a skutki pożaru pozostały do końca życia. Jego pojedynki z Jamesem Huntem i Alainem Prostem przeszły do historii F1. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport Formuła 1 sporty motorowe opinie

PGE Ekstraliga w nowej rzeczywistości. Duże obostrzenia dla żużlowców: musimy sobie z tym poradzić

Jeden mechanik na zawodnika, zakaz przemieszczania się po parku maszyn oraz zakaz kąpieli po meczu - to część obostrzeń, które czekają żużlowców w PGE Ekstralidze. - Muszą sobie z tym poradzić - skomentował doradca zarządu ds. komunikacji w Betard Sparcie Wrocław Adrian Skubis.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraliga żużel Moto sport sporty motorowe Koronawirus w Polsce koronawirus