Polskie Radio
Section05
Formuła 1

FORMUŁA 1 "Korona kamp" by się zarazić? Kontrowersyjny pomysł w F1

Na zaskakujący pomysł wpadł Helmut Marko, doradca Red Bulla do spraw motosportu. Austriak w rozmowie z telewizją ORF postulował zorganizowanie "korona kampu", na którym zebrać mieliby się wszyscy kierowcy startujący z logiem czerwonego byka. - To byłby idealny czas na infekcję - tłumaczył Marko, który chciałby, żeby zawodnicy celowo zarazili się koronawirusem, by nabyć naturalną odporność. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport sporty motorowe koronawirus

FORMUŁA 1 Nowy kalendarz Formuły 1? "Sezon może zostać przedłużony"

Szef Formuły 1, Chase Carey, przyznał, że z powodu pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) kilka wyścigów już zostało odwołanych i potwierdził, że rozważana jest możliwość anulowania letniej przerwy w startach oraz przedłużenia nawet do grudnia sezonu. Zamiast 22 planowanych wyścigów o Grand Prix w sezonie, możliwe będzie rozegranie najwyżej 15-18.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport sporty motorowe koronawirus

FORMUŁA 1 Kalendarz Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2020

Sezon 2020 miał się składać z rekordowej liczby 22 wyścigów. Rywalizacja miała rozpocząć się 15 marca od Grand Prix Australii na torze w Melbourne, a zakończyć 29 listopada na Yas Marina w Abu Zabi. Plany organizatorów Formuły 1 zostały jednak pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa (SARS-CoV-2), przez którą zdecydowano się odwołać pierwsze osiem rund mistrzostw świata. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT

FORMUŁA 1 Start sezonu niewiadomą. Legendarny wyścig odwołany

Kolejne wyścigi Formuły 1 - Grand Prix Holandii, Hiszpanii i Monako - zostały przełożone z powodu koronawirusa - poinformowała Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). Wciąż nie wiadomo, kiedy rozpocznie się sezon. Organizatorzy GP Monako zdecydowali wobec tego, że w tym roku impreza się nie odbędzie ze względu na brak wolnych terminów. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport sporty motorowe koronawirus