Polskie Radio
Section05
Formuła 1

Kalendarz Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2021

Władze Formuły 1 zredukowały kalendarz Grand Prix w sezonie 2021, pierwotnie składający się z 23 wyścigów. Rywalizacja rozpoczęła się nie tak, jak planowano w Australii, ale 28 marca w Bahrajnie, a zakończy 12 grudnia w Abu Zabi. Na mapie F1 zadebiutuje Arabia Saudyjska, a po latach nieobecności wraca holenderski tor Zandvoort. Kształt kalendarza cały czas ulega zmienia ze względu na zróżnicowaną sytuację epidemiczną w poszczególnych krajach.
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT

NASZ WYWIAD Robert Kubica: błędem byłoby zapatrzenie się w F1

Robert Kubica zostaje w Alfa Romeo Racing Orlen na sezon 2022. Polak nadal będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego Formuły 1 w ekipie z Hinwil. - Podtrzymujemy obecność Polski w świecie motorsportu. Oczywiście z punktu widzenia sportowego dla mnie najważniejsze jest ściganie - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Robert Kubica. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Formuła 1 Robert Kubica alfa romeo PKN Orlen Orlen NASZ WYWIAD

Franciszek Lassota – 12-latek na drodze do bolidu F1

Listopadowe, niedzielne popołudnie na Torze w Słomczynie. Kiedy koledzy schodzą w piżamie na śniadanie, Franek kończy właśnie na pełnym gazie drugą serię treningową pod chmurką. Pomiędzy sesjami wspomina co rusz, że ten tor wyjątkowo przeciąża przedramiona i szyje. Trzeba być bardzo sprawnym i zdrowym – tłumaczy nam Franek Lassota, który weekendy spędza głównie, startując w zawodach kartingowych w Polsce i Europie. Miniony sezon zakończył jako Mistrz Polski Młodzików, a my mieliśmy okazję zobaczyć, jak trenuje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy historie HISTORIA STYL ŻYCIA wyścigi samochodowe społeczeństwo POLSKA młodzież dzieci dziecko SPORT Formuła 1

Wielki wyczyn Hamiltona. Wygrał, mimo przeciwności

Broniący tytułu Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał Grand Prix Sao Paulo Formuły 1 na torze Interlagos. Brytyjczyk, po nałożonej na niego karze, startował dopiero z dziesiątego pola, ale zdołał dojechać do mety pierwszy. Drugi był Holender Max Verstappen z Red Bulla, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Formuła 1 Lewis Hamilton Max Verstappen

Formuła 1: Hamilton i Verstappen ukarani przed GP Sao Paulo

Lewis Hamilton (Mercedes GP) - broniący tytułu wicelider klasyfikacji mistrzostw świata Formuły 1 - mimo zwycięstwa w piątkowych kwalifikacjach, ruszy do sobotniego sprintu na torze Interlagos pod Sao Paulo z ostatniego miejsca. Zespół sędziów sportowych Formuły 1 nałożył również karę na prowadzącego w klasyfikacji mistrzostw świata Holendra Maxa Verstappena (Red Bull).
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Formuła 1 Max Verstappen Moto sport Lewis Hamilton