X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miłosz Brzeziński: nie zwlekajmy z pierwszą pracą

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 11:56
Według sondażu TNS Polacy dość późno idą do swojej pierwszej pracy. Średnia wieku to 22 lata, podczas gdy w Unii Europejskiej jest to niewiele ponad 20. - Im szybciej spróbujemy sił na polu zawodowym, tym większa szansa, że kariera ułoży się po naszej myśli - przekonywał w Czwórce Miłosz Brzeziński.
Audio
  • Jest wiele powodów, które zdaniem Miłosza Brzezińskiego wskazują na to, by pierwszą pracę rozpocząć w jak najmłodszym wieku (Czwórka/Poranek OnLine)
Miłosz Brzeziński w Czwórcefot. W.Kusiński
Miłosz Brzeziński w Czwórce/fot. W.KusińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Goszczący w każdą środę w Czwórce trener personalny Miłosz Brzeziński tym razem odniósł się do ważnego tematu - kiedy należy podjąć pierwszą pracę i co wybrać? Wiele osób zdecyduje się na ten krok zapewne już w czasie zbliżających się wakacji. - Jest taka teza, że pierwszą pracę należy zacząć jak najwcześniej. Ten odpowiedni moment rodzi się u każdego w głowie, gdy zapala się lampka "- o, już czas spróbować się w pracy". Są dwa powody. Po pierwsze po to, żeby się dowiedzieć, co się chce w życiu robić. Często jest tak, że wydaje nam się, że dana praca będzie spełnieniem naszych marzeń, a w praktyce wychodzi zupełnie inaczej. Ten test warto jak najszybciej mieć za sobą - powiedział Brzeziński. Jego zdaniem, marzeń oczywiście nie warto się pozbywać, ale często może się okazać, że po prostu warto je zmienić i przewartościować.

foto:
foto: Glow Images

- Kiedy jest się młodym i popełnia się błąd, jest on relatywnie tani. Jeśli nie wypali nam pierwszy start-up, jakaś mała inicjatywa, to zwyczajnie wrócimy do domu, mama nas wysłucha, da obiad i po okresie regeneracji ruszamy dalej, z nowymi pomysłami. Im będziemy starsi tym to będzie trudniejsze. Co najbardziej istotne, każde doświadczenie i przeżycie czegoś nas uczy, a lepiej chłoniemy i szybciej wyciągamy wnioski jako młodsi ludzie - mówił gość "Poranka OnLine".
Z wypowiedzi naszych słuchaczy wynika, że większość z nich do pierwszej pracy szło wcześniej niż w wieku 22 lat. Niektórzy nie byli jeszcze pełnoletni. Najczęściej były to zajęcia dorywcze i praca fizyczna, niezwiązana w żaden sposób z marzeniami i aspiracjami, za to pozwalająca zarobić parę groszy, choćby na wakacje. - Jest to normalne, ale tak naprawdę trudno ocenić, czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na naszą przyszłość i czy czegoś nas nauczy. Etosu pracy nabywamy znacznie wcześniej, już w szkole - przekonywał Brzeziński.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z "Poranka OnLine".
ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: jesteśmy podatni na narcyzm

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 12:00
Czy można obecnie odróżnić profesjonalistę od eksperta, czy też rzemieślnika? Zdaniem Miłosza Brzezińskiego odrobinę zatarły nam się różnice pomiędzy nimi, a wypracowanie konkretnej definicji nie jest wcale sprawą łatwą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: talent nie wystarczy. Trzeba mieć silną wolę i szczęście

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 12:00
Jak przyznaje Miłosz Brzeziński, psycholog i trener osobisty, talent to wynik cech wrodzonych, ale to także wynik umiejętności nabytych dzięki środowisku, w którym wzrastamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: nostalgia prowadzi do optymizmu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 17:30
Czy warto wspominać, popadać w melancholię, nostalgię? Miłosz Brzeziński uważa, że tak. - Tym bardziej, że częste refleksje mogą nas poprowadzić do wartościowych wniosków, a także pobudzają mózg - mówi w Czwórce.
rozwiń zwiń