Faszyn from Raszyn: odrosty są modne

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 10:30
Marta prowadzi popularną stronę modową o zabarwieniu sarkastycznym. Mowa o Faszyn From Raszyn, gdzie zbierane są dowody stylistycznych zbrodni. W "Poranku OnLine", w związku ze starującym dziś Open Hair Festival w Sieradzu, Michał Migała i Mariusz Infulecki postanowili zgłębić temat fryzur.
Audio
  • O dziwnych stylizacjach opowiada Marta ze strony Faszyn From Raszyn (Czwórka/Poranek OnLine)
Faszyn from Raszyn: odrosty są modne
Foto: Glow Images/East News

Według Marty, administratorki strony Faszyn From Raszyn, jedną z najdziwniejszych fryzur są tak zwane "włosospady". Robi się je tapirując włosy, później precyzyjnie układając w tak zwane "kurze dzioby" skierowane w dół, a na koniec utrwala dużą ilością lakieru. - To tapir, który układa się z wodospadów zrobionych z włosów, klasyk weselny - tłumaczy, a jako modne stylizacje wymienia podgolony jeden bok głowy, a także odwrócone ombre, czyli ciemniejący odcień od czubka głowy aż po końce włosów.

Czy płeć ma znaczenie w doborze fryzjera? Okazuje się, że nie, bo człowieka, który ma wpływ na nasz image powinno się wybierać na podstawie jego talentu.

- Najczęściej chodzę do mężczyzny, ale nie dzieliłbym fryzjerów ze względu na płeć, tylko na fach i zaangażowanie. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą zniszczyć fryzurę, ale także zdziałać cuda. To jest wyłącznie kwestia praktyki i "drygu" w tym kierunku - mówi słuchacz Michał.

Czytaj także: Nowa fryzura - pomysł na dobry humor <<<

Startujący 18 lipca Festiwal Fryzur w Sieradzu to kolejna edycja wielkiego święta fryzjerstwa, które łączy zabawę miejską z kreatywnym tworzeniem i prezentowaniem fryzur. Przedstawiane będą najbardziej oryginalne i zwariowane stylizacje. Nie zabraknie licznych imprez odbywających się w całym mieście. Organizatorzy czekają na was z wystawami, koncertami, warsztatami dla dzieci, spektaklami i wieloma innymi atrakcjami.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy w audycji "Poranek OnLine".

bc/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka fryzury moda

Czytaj także

Japonki w mieście kłują w oczy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 11:40
Choć na razie pogoda bardziej sprzyja kaloszom niż klapkom, jak tylko przyjdą upały, na nasze ulice znów wmaszerują japonki. Przydatne w wakacyjnych kurortach klapki zadomowiły się w przestrzeni miasta. To jeden z modowych trendów, czy kompletny obciach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dready. Odzwierciedlenie naszej duszy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 19:00
Kiedyś znaczenie dreadów było klarowne. Ktoś, kto je nosił, słuchał najczęściej muzyki reggae i wyznawał wartości, jakie ona ze sobą niesie. Dziś to właściwie już tylko jedna z wielu fryzur. Na szczęście nie dla wszystkich. - Dready to wciąż fajna manifestacja kontrkultury - przekonuje w Czwórce Mirosław "Maken" Dzięciołowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Selfie. Bo wszyscy jesteśmy narcyzami

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 19:30
Gwiazdy na Oscarach, papież Franciszek na pielgrzymce, Barack Obama na pogrzebie Nelsona Mandeli - "słitfocie" robi cały świat. Nic więc dziwnego, że redaktorzy słownika "Oxford English Dictionary" uznali "selfie" za słowo 2013 roku.
rozwiń zwiń