Pazura, Karolak, Bosak - polskie gwiazdy w Bollywood

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 12:10
Bollywood to potoczna nazwa indyjskiego przemysłu filmowego. Charakteryzuje go magia barw, muzyki i tańca. Indyjscy aktorzy, którzy przebili się w tym światku, są traktowani jak bogowie. Najnowsza superprodukcja Karana Anshumana "Bangistan" będzie kręcona w Krakowie. Zagrają w niej nasze polskie gwiazdy ekranu - Cezary Pazura i Tomasz Karolak.
Audio
  • Ewa Wojciechowska mówi o różnicy pomiędzy Bollywood, a Hollywood (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Paweł Małaszyński o bollywoodzkiej kinematografii (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Rada Anny Bosak na temat tańca brzucha (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Sonda: czy Polacy wiedzą gdzie jest Bollywood? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Sonda: z czym kojarzy się tikka masala? (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Monika Jarosińska opowiada o tym jak została "wkręcona" w casting (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Historia słuchacza Wojtka o jego aktorstwie w bollywodzkiej produkcji (Czwórka/Poranek OnLine)
Anna Bosak
Anna BosakFoto: PAP/Stach Leszczyński

Nazwa pochodzi od połączenia słów "Bombaj" i "Hollywood". Pomimo nazewnictwa, według Ewy Wojciechowskiej, oba te ogromne przemysły niewiele mają ze sobą wspólnego, ale ich wspólnym mianownikiem są gwiazdy traktowane jak bożyszcza.

A jak w Polsce postrzegane są Indie i Bollywood? W większości przypadków jedynym, filmem, który kojarzymy, to megaprodukcja "Czasem słońce, czasem deszcz" z 2001 roku. Jest to ulubiony bollywoodzki film Pawła Małaszyńskiego. Aktor i muzyk, twierdzi, że jest to "bardzo silna kinematografia i inna kultura, którą trzeba odbierać zupełnie inaczej".

Czytaj także: Indie - kraj, który albo pokochasz, albo znienawidzisz<<<

Bollywood to przede wszystkim taniec, a zatem wspomnieliśmy o hipnotyzującum tańcu brzucha. Jeśli, któraś z naszych słuchaczek chciałaby zauroczyć swojego mężczyznę tym tańcem, ale wstydzi się swoich kształtów, tancerka Anna Bosak zapewnia, że nie ma czego! - Moja rada jest taka, żeby nie przejmować się swoim rozmiarem, bo w tańcu brzucha im większy, tym lepszy - dodaje ze śmiechem.

Zobacz też: Indie: Świątynie, slumsy i... miasto uciech<<<

W audycji nie zabrakło również telefonu od słuchacza, który zagrał swoją życiową rolę w indyjskiej produkcji i podzielił się tym na antenie. Ponadto Monika Jarosińska opowiedziała jak została "wkręcona" w casting do bollywoodzkiego filmu. To i więcej na temat Bollywood znajdziecie w nagraniach z audycji "Poranek OnLine".

bc/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM Indie KULTURA
Czytaj także

Marlon Brando - trudny, nieokrzesany, zjawiskowy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 10:00
Rzadko kiedy zdarzają się gwiazdy z takimi sukcesami, o których równocześnie możemy powiedzieć, że nie w pełni spełnili się w swojej karierze. - Marlon Brando sięgał szczytów, ale na własne życzenie regularnie z nich spadał. Osiągnął bardzo dużo, ale mógł jeszcze więcej - powiedział w Czwórce krytyk filmowy Bartosz Sztaszczyszyn.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wilk z Wall Street" najlepszym filmem pierwszego półrocza

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 13:03
Pierwsza połowa 2014 roku za nami. W tym czasie do kin trafiło kilka naprawdę udanych produkcji, a stosunkowo niewiele ciekawie zapowiadających się filmów nie spełniło oczekiwań. Podsumowali ten okres Błażej Hrapkowicz i dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pakistańskie wielobarwne kino, czyli Lollywood

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 16:00
Energetyczna muzyka, taniec, mnóstwo kolorów - to wszystko znajdziemy w filmach rodem z Pakistanu, czyli w kinie w stylu Lollywood.
rozwiń zwiń