Jak wyglądałaby kobieta doskonała?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 10:00
Ostateczny portret kobiety idealnej powstał w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że na razie ideał nie istnieje, ale gdyby istniał… miałby piersi Kelly Brooki usta Angeliny Jolie. W Kanadzie z kolei odkryto doskonałe kobiece proporcje ciała.
Audio
  • O ideale kobiecego piękna - materiał Beaty Kwiatkowskiej

Na łamach jednego z brytyjskich portali, poświęconych urodzie, poproszono ponad 9 tys. osób o zagłosowanie na najbardziej pożądane części ciała najpiękniejszych kobiet na świecie. W ankiecie wygrało aż 8 różnych sławnych pań. Portal połączył je w jedną kobietę idealną. I tak powstała "Ultimate Celebrity". Pani miałaby włosy Kate Middleton, usta Angeliny Jolie i piersi Kelly Brook.

– Podobno usta Angeliny Jolie są naturalne, choć niektórzy uważają, że to zasługa hialuronu – mówi Wiktor Krajewski, dziennikarz magazynu "Party". – A fakt, że Kelly Brook dodała do tej listy swoje piersi mnie nie dziwi, ponieważ jest to modelka i dziewczyna "Playboy’a".

Eksperta zszokował za to wybór włosów żony brytyjskiego księcia Williama, bo "nie charakteryzują się one niczym szczególnym".

Kanadyjscy naukowcy zaś odkryli proporcje, które posiadać powinna doskonała kobieta. Na przykład idealna damska twarz to taka, w której m. in. odległość między źrenicami oczu stanowi 46 proc. całej szerokości.

Mężczyźni także mają swoje ulubione "typy" kobiecej urody. – Wszyscy zachwycają się „baby face”, czyli duże oczy, mały nos, duże, ponętne usta – mówi ekspert Czwórki. – Mężczyźni lubią bowiem typ urody z mangi.

Po której z celebrytek kobieta idealna odziedziczyłaby brodę, oczy, nos i inne części ciała i dlaczego tysiące respondentów wybrało właśnie te, a nie inne przedstawicielki płci pięknej – posłuchaj całego materiału Beaty Kwiatkowskiej z „Poranka”.

(kd)

Czytaj także

Nosić się jak Lenny Kravitz

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 18:00
Jak mężczyzna powinien ubierać się jesienią i zimą, żeby nie zbłądzić modowo? Dobrym sposobem jest obserwowanie wystaw sklepowych, bo tam znajdziemy przykłady różnych kombinacji, którymi warto się inspirować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego w kobiecej modzie nie znoszą mężczyźni?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 16:37
O kombinezonach, butach emu, ogrodniczkach i wielu innych strojach, których w kobiecym ubiorze mężczyźni nie lubią, opowiada w Czwórce Wiganna Papina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź, co będzie modne w 2012 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 10:30
Zapowiada się, że w tym roku w świecie mody pojawi się trochę sprzeczności. Na przykład w sezonie wiosna-lato z jednej strony będą rządzić chłopczyce, z drugiej – ultrakobiece kobiety.
rozwiń zwiń