X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poczuj ich tragedię na własnej skórze

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 12:00
"Zaginieni" to ciekawa i trudna wystawa. – W 15 pokojach, które mają wyglądać na opuszczone przed chwilą, widać ślady ludzi, linie ich obecności, które nagle zostały przerwane – mówi pomysłodawczyni projektu, Karolina Jonderko.
Audio

Na warszawskiej wystawie zobaczymy "15 portretów", czyli zdjęcia 15 pokoi, bądź domów, z których każdy ma wygląda, jakby dana osoba przed chwilą z niego wyszła. Czas się tam zatrzymał, a rodziny zaginionych wciąż mają nadzieję, że ich bliscy powrócą.

Same fotografie zaginionych zostały wyretuszowane tak, by widać po nich było czas, który minął od zaginięcia. – Jednej z osób nie ma 17 lat, więc jej zdjęcie jest już bardzo niewyraźne – mówi fotograf, Karolina Jonderko. – To metafora tego, że ludzka pamięć zaciera obrazy. To moja osobista interpretacja.

Każdy, kto przyjdzie na wystawę otrzyma zeszyt z listami rodzin do osób zaginionych. – To bardzo, bardzo intymne listy, ale chodzi o to, by zagłębić się w problem, który jest bagatelizowany przez społeczeństwo – tłumaczy artystka.

To, że bardzo młoda artystka postanowiła oswoić tak trudny temat, wynika z jej osobistych doświadczeń. – Dużo w życiu przeszłam, mimo mojego wieku – mówi Jonderko w Czwórce. – To wszystko powoduje, że mam potrzebę zajmowania się głównie taką trudną tematyką. Towarzyszące mi przez większość życia poczucie bezsilności sprawiło, że postanowiłam zrobić tę wystawę. Zwłaszcza, że rodziny zaginionych też przecież odczuwają głównie bezsilność. Dlatego to moja misja, by pomóc, próbować coś zmienić.

Wystawa powstała dzięki współpracy z Fundacją "Itaka", która pomaga w poszukiwaniu osób zaginionych. Oglądać ją można w stołecznej galerii "Skwer" od 7 stycznia 2012. Dowiedz się więcej, słuchając nagrania rozmowy z Karoliną Jonderko w "Poranku OnLine".

Karolina
Karolina Jonderko i Justyna Dżbik /fot. Wojciech Kusiński

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Helmut Newton i jego zdjęcia – z nagości zrobić atut

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 15:29
Helmut Newton to człowiek, który właściwie przewrócił fotografię mody do góry nogami. Artysta ten miał szaloną biografię, a fotografię pt. "Nadchodzą" zrobił w jednej z paryskich willi pod czujnym okiem Karla Lagerfelda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz fotografować? Zacznij od ulicy, tam też dużo się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:00
- Powinnością fotografa jest zapisywanie rzeczywistości, niezależnie od skutków, jakie to za sobą niesie. – mówi w Czwórce Andrzej Zygmuntowicz, mistrz fotografii, członek Polskich Związków Artystów Fotografików.
rozwiń zwiń