X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz fotografować? Zacznij od ulicy, tam też dużo się dzieje

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:00
- Powinnością fotografa jest zapisywanie rzeczywistości, niezależnie od skutków, jakie to za sobą niesie. – mówi w Czwórce Andrzej Zygmuntowicz, mistrz fotografii, członek Polskich Związków Artystów Fotografików.
Audio

– Żyjemy w czasach totalnego obłędu, w współczesna fotografia po prostu nas straszy – mówi Zygmuntowicz. – Jeśli spojrzymy na przykład na World Press Photo, czy inne prestiżowe konkursy, widać wyraźnie, że trup ściele się tam gęsto.

Tymczasem, zdaniem gościa Czwórki, dobrym tematem, by rozpocząć swoją przygodę z aparatem, jest… fotografia uliczna. – Żyjemy polityką, sensacją i skandalem – tłumaczy Zygmuntowicz. – Ale poza tym są jeszcze zwykli ludzie i podejrzewam, że ich jest więcej. A szaleństwo, które ma miejsce w mediach dotyczy małej ilości ludzi i zdarzeń. To nie jest obraz świata.

Młody fotograf, według Zygmuntowicza, musi być "odważnym człowiekiem" i natychmiast reagować na to, co dzieje się wokół. – Za pomocą obiektywu można komentować rzeczywistość – mówi ekspert.

Wystawa "Street Foto-co warszawiacy noszą" wieńczy i podsumowuje trzymiesięczne warsztaty fotograficzne zorganizowane przez Okręg Warszawski ZPAF. Można ją oglądać w Starej Galerii ZPAF od 7 grudnia.
Dowiedz się więcej o tym, jak i od czego zacząć swoją przygodę z fotografią, a także o wystawie, słuchając rozmowy z Andrzejem Zygmuntowiczem w "Poranku OnLine".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz fotografować? Wyrzuć dezodorant!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 20:25
- Najistotniejsze jest poznania terenu, gdzie żyje gatunek, który chcemy fotografować, a także nauczenie się jego zwyczajów, sposobu poruszania się i psychiki – radzi fotograf przyrody Robert Dróżdż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejsca, których już nie ma...

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 08:15
"Hyde Park" odwiedza miejsca kultowe, a zarazem magiczne! Miejsca, które za chwile mogą na dobre zniknąć, zamienione na supermarkety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak internet wpłynął na fotografię?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 11:00
O tym rozmawiamy w audycji "Bed & Breakfast".Ostatnio w dziedzinie fotografii pojawiło się nowe określenie, może i twoje zdjęcia należą do tej kategorii.
rozwiń zwiń