Matka Sanepid: macierzyństwo to nie bajka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 12:22
Cięty język, lekkie pióro, matka, dwie córki i błędy wychowawcze to mieszanka dzięki, której możemy cieszyć się codzinną dawką scenek rodzajowych z bloga Matki Sanepid - a w dodatku, to wszystko jest z życia wzięte.
Audio
  • Matka Sanepid w Czwórce opowiada o swoim blogu, książce i życiu z Córkami.
Matka Sanepid czyli Aleksandra Michalak
Matka Sanepid czyli Aleksandra Michalak

Aleksandra Michalak jest autorką prawdopodobnie jednego z najzabawniejszych blogów o macierzyństwie w historii świata, a przy okazji jednej z najzabawniejszych książek, bo ten blog został wydany i w formie papierowej. Między matczynymi obowiązkami, pisaniem bloga i kilkoma innymi sprawami, którymi się zajmuje znalazła czas by pojawić się w Czwórce, już o 7.30. Jak się okazuje Matka Sanepid i tak o tej porze zwykle nie śpi.

Do pisania bloga Matkę Sanepid zachęciły dziewczyny z gazetowego forum marcówek 2011. Natomiast nazwa bloga powstała przy pomocy forum chustowego.
- Na najlepsze pomysły zawsze wpadam zupełnie przypadkiem, nie wiadomo czemu. Czasem nie jestem w stanie stworzyć jednego zdania, a tu było ot tak - z pomocą forum chustowego, gdzie pojawiła się "babcia sanepid", jako ta biegająca za czystym wnuczkiem, żeby się nie pobrudził. Ja jestem matką, nie babcią, a Sanepid przewrotnie, bo ja akurat pozwalam się dzieciom brudzić - mówi Aleksandra Michalak. 
Zanim powstał blog o perypetiach MS z córkami - Córką Pierwszą i Córką Drugą, Aleksandra Michalak pisała blogi o kotach i o ciąży. Odkąd została mamą codziennie jest czymś zaskakiwana. Te zwyczajne zdarzenia niemal codziennie opisuje na blogu.

/

Blogerce udało się wydać bloga w formie papierowej, a wszystko za sprawą wózka, który chciała sprzedać na allegro. Opis tej aukcji stał się tak popularny, że zaistniał nawet na trójkowej antenie. Na fali medialnego szumu kontakt do Matki Sanepid znalazło też wydawnictwo. Dziś książka jest już na rynku księgarskim.

Blog Matki Sanepid nie jest cukierkowy, Matka jest złośliwa i ironiczna, a jej dwie cudne córeczki potrafią nieźle znaleźć za skórę. Na okładce książki czytamy, że Aleksandra Michalak to mieszanka Cejrowskiego i Czubaszek. Taki miks tłumaczy tytuł bloga "Moich sto błędów wychowawczych" - jakie błędy wychowawcze popełniła i popełnia Matka Sanepid, których żałuje i jak na jej opowieści reagują czytelnicy dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Justyny Dżbik z Aleksandrą Michalak " Poranek OnLine ".
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka macierzyństwo

Czytaj także

Koncert Ani Dąbrowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 09:30
Charakterystyczny głos, liczne nagrody, imponujący dorobek artystyczny. W "Ministerstwie Dźwięku" Ania Dąbrowska udowodniła, że "bawi się świetnie"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabaż: grozi nam powrót krwiożerczego matriarchatu

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 15:30
"!TO!" to szósty studyjny krążek Grabaża i Strachów na Lachy, który, mało brakowało, a byłby płytą solową. Album ukazał się 9 lutego i od razu znalazł się na 2 miejscu OLiS.
rozwiń zwiń