Miłosz Brzeziński: hobby z założenia jest bezproduktywne

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 11:50
Hobby, pasja, konik - określeń jest wiele, a znaczenie tylko jedno. To czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązku, która sprawia nam mnóstwo frajdy. Czy można bez tego żyć? Na to pytanie odpowiada trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
Audio
  • Trener osobisty Miłosz Brzeziński tłumaczy dlaczego warto mieć w życiu pasję (Poranek OnLine/Czwórka)
Miłosz Brzeziński i Justyna Dżbik
Miłosz Brzeziński i Justyna DżbikFoto: Wojciech Kusiński

 - Według teorii dziecko do 12 roku życia powinno przetestować różne rzeczy i aktywności: jazdę konno, łyżwiarstwo, taniec, malarstwo, balet, modelarstwo i tak dalej. Część z nich będzie się dzieciakom podobać, część nie. Ale kiedy nadejdzie czas na kształtowanie się gustu, wspomnienia powrócą i dorastający człowiek mniej więcej będzie wiedzieć, w którym kierunku ruszyć ze swoją pasją - mówi trener osobisty, Miłosz Brzeziński. - Jeżeli ktoś tego, z różnych powodów, nie doświadczył to te zaległości musi nadrobić później. Ale na pewno nie z perspektywy kanapy. W ten sposób to się nie uda.

Hobby to zastrzyk endorfin, dzięki któremu chce się żyć - twierdzą psychologowie. I zgadza się z nimi gość Justyny Dżbik: - Pasja pomaga nam utrzymać higienę psychiczną oraz pozwala robić fajne rzeczy z fajnymi ludźmi. A to są dwa bodźce, które według statystyk najsilniej pompują poczucie radości w życiu.

Posłuchaj nagrania z "Poranka OnLine", znajdź zajawkę dla siebie i ciesz się życiem!

kul 

Czytaj także

Czy między kobietą, a mężczyzną może być... tylko przyjaźń?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 10:00
– Kasia jest złośliwa i bezpośrednia, a po przeczytaniu jednej z moich książek powiedziała mi, że ja też taki jestem – mówi Miłosz Brzeziński, psycholog i trener osobisty, o Katarzynie Miller. – Postanowiliśmy więc razem napisać książkę, która nie jest landrynkowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: w małych firmach rządzi ideologia, w dużych jest to niedopuszczalne

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 11:00
Czy w biznesie jest miejsce na osobiste sympatie, poglądy polityczne albo wyrażanie opinii na przykład na temat orientacji seksualnej współpracowników?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: brak motywacji jest problemem wyłącznie bogatych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 18:00
– Nawyki mają potężną moc i to już wiadomo od dawna – mówi w Czwórce psycholog i trener osobisty Miłosz Brzeziński. – A my jesteśmy sumą naszych nawyków, to one dają nam poczucie bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń