Czy między kobietą, a mężczyzną może być... tylko przyjaźń?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 10:00
– Kasia jest złośliwa i bezpośrednia, a po przeczytaniu jednej z moich książek powiedziała mi, że ja też taki jestem – mówi Miłosz Brzeziński, psycholog i trener osobisty, o Katarzynie Miller. – Postanowiliśmy więc razem napisać książkę, która nie jest landrynkowa.
Audio
Miłosz Brzeziński
Miłosz BrzezińskiFoto: Wojciech Kusiński

"Wysłośliwianie się", "wbijanie sobie nawzajem szpilek" – to, zdaniem współautora "Jak pies z kotem, czyli kobieta i mężczyzna na co dzień" , Miłosza Brzezińskiego, język, który działa na ludzi. – To się fajnie czyta, a jednocześnie daje do myślenia, więc stworzyliśmy wydawnictwo w tej konwencji – mówi gość Czwórki.

Duet Katarzyny Miller i Miłosza Brzezińskiego napisał książkę, w której rozprawia się ze stereotypami na temat relacji damsko - męskich. Autorzy zastanawiają się nad tym, czy kobiety i mężczyźni zawsze żyją ze sobą jak przysłowiowy pies z kotem i czy jest w tej relacji miejsce na prawdziwą przyjaźń.

Czytaj więcej: Wywiady z Miłoszem Brzezińskim <<<

Jedną z konkluzji jest to, że w dzisiejszych, trudnych czasach granice między rolami społecznymi mężczyzn i kobiet się zacierają.

/

– Te czasy są tak trudne głównie dlatego, że są… za łatwe – tłumaczy Brzeziński. – Prawdopodobnie mamy najłatwiej ze wszystkich ludzi w historii świata. Z jednej strony nic się nie dzieje – w naszej części globu nie ma wojen. Z drugiej strony – wciąż są dostępne surowce typu ropa, węgiel czy gaz. Nic się nie skończyło. Nie wiadomo, czy ktoś po nas będzie miał taką komfortową sytuację.

Posłuchaj nagrania rozmowy z Miłoszem Brzezińskim z "Poranka OnLine" , klikając w załączony plik dźwiękowy.

(kd)

Czytaj także

Kobieta idealna według mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 15:00
Ostatni sondaż OBOP-u może służyć radą paniom, które pragną zostać idealną kobietą. Wydaje się, że droga jest całkiem prosta - wystarczy nie być feministką, zdjąć bieliznę i nie wychodzić samej na imprezy. Czy rzeczywiście to takie łatwe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Każdy ma swoje własne tabu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 13:41
- U nas z tabu jest tak, że piętnują dzieciaka za narysowanie siusiaka na tablicy, a jednocześnie nie chcą go wyedukować seksualnie, bo nie wypada – mówił w Czwórce trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy potrafimy być szczęśliwi?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 18:52
– Szczęśliwym człowiekiem jest ten, kto się tak czuje – mówi trener osobisty i psycholog, Miłosz Brzeziński. – Szczęście to bardzo subiektywne odczucie. Jeden człowiek będzie szczęśliwy, bo dużo posiada, a inny – wręcz odwrotnie – bo dużo nie potrzebuje.
rozwiń zwiń