Wojtek Mazolewski: dźwiękowy przekaz Pink Freud trafia do ludzi na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 10:50
W rankingu ubiegłorocznych koncertów na festiwalu Sziget ich występ wyprzedził Snoop Dogga i Korn. Jesienią Pink Freud zagrają m. in. w Japonii, Brazylii i Indiach. A w lipcu odpalą "Godzillę" w Warszawie.
Audio
  • Wojtek Mazolewski opowiada o nowej płycie i światowej trasie koncertowej Pink Freud (Poranek OnLine/Czwórka)
Wojtek Mazolewski
Wojtek MazolewskiFoto: Wojciech Kusiński

 - 17 lipca w Soho Factory odbędzie się koncert Pink Freud z towarzyszeniem "Godzilli" - mówi Wojtek Mazolewski. - Tak zatytułowany jest numer zapowiadający nasz nowy studyjny krążek, ale Godzilla pojawi się także na scenie.

Grupa istnieje od 15 lat i konsekwentnie współtworzy polska scenę jazzową, na której z resztą muzycy przeprowadzili prawdziwą rewolucję wychodząc poza ramy tradycyjnej improwizacji. Twórczość Pink Freud to wypadkowa różnych gatunków - począwszy od jazzu, poprzez punk i rock, kończąc na electro oraz drum'n'bass. Jak się okazuje taka mieszanka podoba się nie tylko melomanom i krytykom, ale też zwykłym słuchaczom na całym świecie.

 - W wakacje zagramy kilka koncertów w Polsce, a potem znów ruszamy w świat. Wystąpimy m. in. w Ameryce Południowej, w Indiach, Korei oraz w Japonii - wymienia gość "Poranka OnLine" . - To, że ludzie chcą nas słuchać w różnych miejscach na świecie to zmienia perspektywę postrzegania tego co robimy. Człowiek przestaje myśleć, ze tworzy muzykę dla kolegów i dla branży. To nie ma żadnego znaczenia, kiedy widzisz, że pozbawione polskiego kontekstu dźwięki w taki sposób mogą działać na ludzi. To jest wielka wolność i wielka radość.

Koncert Pink Freud odbędzie się w ramach Warsaw Summer Jazz Days 2013. A we wrześniu ukaże się reedycja wydanej w maju ubiegłego roku płyty "Horse & Power": - Postanowiliśmy podzielić się ze słuchaczami utworami, które nie zmieściły się na krążku. Do reedycji dołączymy też film o powstaniu albumu "Horse & Power" i o tym jak wyglądała praca w studiu z Rolim Mosimannem, producentem Björk i Faith No More oraz kilka pikantnych szczegółów, których nie będę teraz zdradzał - kończy rozmówca Kuby Kukli.

Wojtek
Wojtek Mazolewski w rozmowie z Kubą Kuklą w studiu Czwórki

 

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Jazz koncert MUZYKA

Czytaj także

Novika zaśpiewała w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 12:00
To jedna z najważniejszych reprezentantek chilloutowego nurtu w polskiej elektronice. W Czwórce artystka zaprezentowała materiał ze swojej ostatniej płyty "Lovefinder".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Serafińska: jazz to fajna muzyka jest

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 12:15
Na całym świecie 30 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Jazzu. Przed nami druga edycja tego święta, które ma podkreślić znaczenie tego rodzaju muzyki "jako środka edukacji służącej umacnianiu pokoju, jedności, dialogu i współpracy między narodami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gavlyn: wiara w siebie pozwala mi zdobywać świat

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 14:00
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie. 4 lipca zagra swój pierwszy koncert w Polsce, a w Czwórce opowiadała o tym, co ją kręci w muzyce i jak wyglądają jej występy na żywo.
rozwiń zwiń