Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
Audio9 kwietnia grupa Kurczat wystąpiła na czwórkowej scenie w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Muzycy zaprezentowali utwory ze swojej debiutanckiej płyty, którą poleca Czwórka.

Zespół powstał wiosną 2001 roku w Rybniku. Nazwa "Kurczat" pochodzi od proponowanej nazwy pierwiastka o liczbie atomowej 104, jednak nie należy doszukiwać się w niej żadnego ukrytego kontekstu.

Po długich i trudnych początkach grupa rozpoczęła działalność koncertową w 2004 roku. Wystąpiła na wielu przeglądach, niejednokrotnie uzyskując wyróżnienia, ważniejsze z nich to:
- Around The Rock 2009 (Czerwionka-Leszczyny) - III miejsce
- Żubrowisko 2008 (Pszczyna) - Nagroda Burmistrza Pszczyny
- Rock-Time 2007 (Opole) - II miejsce + Nagroda Publiczności
     
W 2007 roku Kurczat został jednym z laureatów festiwalu "Muzyczne Trendy Pogranicza".

Muzyka zespołu to rockowo-alternatywna kombinacja dźwięków prostych, wesołych, smutnych i dziwnych. W połączeniu z charakterystycznymi tekstami, piosenki zyskują ciekawy dla ucha, lekko awangardowy efekt.

W styczniu 2010 roku grupa zakończyła prace nad swoim pierwszym długogrającym albumem. Debiutancki album "Niezamknięte koło" ukazał się 7 lutego 2011 roku nakładem Polskiego Radia.

Skład:
Bartek Gruszczyk - gitara, głos, teksty
Adam Chrószcz - bass, głos
Oskar Puchałka – perkusja

Muzycy gościli 6 kwietnia w audycji "Pod lupą", gdzie osobiście zapraszali na swój koncert: mówili, jakie atrakcje czekają na słuchaczy oraz...chcesz wiedzieć więcej? Wysłuchaj całości rozmowy. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

Sobotnich koncertów można nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale także obejrzeć. Czwórka obecna również na wizji dostępna jest m. in. na platformie n (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145), w Telewizji Cyfrowej UPC (kanał 787) oraz w sieciach Aster, Toya, Satfilm.

"Ministerstwo Dźwięku"
to audycja nadawana w Czwórce w soboty w godz. 18.00-19.00. Prezentowane są w niej młode polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Zapraszamy!

Czytaj także

"Niezamknięte koło" - premiera albumu!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 12:58
Grupa Kurczat wydała pod patronatem Czwórki swój debiutancki album, zatytułowany "Niezamknięte koło". Przygotujcie się na dawkę bezpretensjonalnej rockowej energii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filozoficzny rock według grupy Kurczat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 11:26
Światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Kurczat zatytułowana "Niezamknięte koło". Muzycy z kapeli byli gośćmi Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pinnawela wystąpiła w "Ministerstwie Dźwięku" - zdjęcia i filmy!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 08:00
Materiał z wydanej w marcu płyty "Renesoul" artystka zaprezentowała na czwórkowej scenie 2 kwietnia o godzinie 18:00.
rozwiń zwiń