Kobiety w pracy plotkują, mężczyźni chcą zbawiać świat

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 09:46
- Żaden inny gatunek nie jest tak elastyczny mentalnie jak człowiek, dlatego szanse na to, że uda nam się dojść do porozumienia z kolegami z pracy są duże - twierdzi Miłosz Brzeziński i radzi jak rozwiązywać konflikty w firmie.
Audio
  • Miłosz Brzeziński radzi jak rozwiązywać konflikty w firmie (Poranek OnLine/Czwórka)
Młodzi pracownicy nie boją się zmiany zatrudnienia.
Młodzi pracownicy nie boją się zmiany zatrudnienia. Foto: Glow Images/East News

Osiem godzin, które spędzamy w pracy może być najgorszą częścią dnia dnia. Dzieje się tak, kiedy ludzie, z którymi pracujemy mają trudne do zniesienia nawyki.

- Są takie sytuacje, że jak kogoś o coś poprosimy, albo dyskretnie mu zwrócimy uwagę to on zrozumie, że nas jego zachowanie denerwuje. Zwłaszcza, że ludzie raczej nie mają pojęcia o swoich nawykach. Często nie wiedzą, że stękają albo głośno przełykają. Oni po prostu tego nie rejestrują - mówi gość "Poranka OnLine". - I w takim przypadku zwrócenie uwagi nierzadko pomaga.

Wśród zachowań, które najbardziej drażnią nas u kolegów z pracy są: prowadzenie głośnych rozmów przez telefon, korzystanie z aparatów głośnomówiących i ciągłe skarżenie się na nadmiar obowiązków. Poza tym nie lubimy, gdy nasi współpracownicy plotkują, spóźniają się, mówią sami do siebie, rozmawiają z sąsiadami zza przepierzenia, nie dbają o higienę osobistą i głośno jedzą.

- Zamiast piłować, żeby ktoś się zmienił, radziłbym jednak najpierw zastanowić się nad sobą i nad zawartością swojej głowy - podsumowuje Miłosz Brzeziński. - W sytuacjach konfliktowych to najlepszy punkt wyjścia. Myślenie, że tylko ja jestem normalny na tym łez padole to droga donikąd, a przy okazji pierwszy dzwonek, żeby zacząć uzdrawiać swoje życie.

kul

Miłosz
Miłosz Brzeziński


Czytaj także

Na "dzień dobry" dobrze sobie pomarudzić

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 18:00
- W życiu chodzi o to, żeby porobić sobie takie rzeczy, żeby każdy dzień był w miarę fajny, bo na cuda to nie ma co liczyć - mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: kluczem do sukcesu jest praca. Inaczej czeka nas depresja

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 15:03
Wszyscy lubimy odnosić sukcesy. Nie wszyscy jednak są na nie gotowi, i nie wszyscy potrafią je docenić. – Sukces sprzyja przygotowanym, ale oczywiście nie każdy pracowity człowiek się go doczeka – mówi w Czwórce Miłosz Brzeziński, psycholog i trener osobisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: im bardziej sie zakazuje, tym apetyt rośnie, także na narkotyki

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 11:00
Legalizacja narkotyków to temat, który nie traci na aktualności. A wręcz odwrotnie za każdym razem gdy wraca do debaty wzbudza więcej emocji. Tym razem na problem spojrzeliśmy fachowym okiem Miłosza Brzezińskiego.
rozwiń zwiń