Na "dzień dobry" dobrze sobie pomarudzić

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 18:00
- W życiu chodzi o to, żeby porobić sobie takie rzeczy, żeby każdy dzień był w miarę fajny, bo na cuda to nie ma co liczyć - mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
Audio

Nasz ulubiony psycholog Miłosz Brzeziński podpowiadał słuchaczom, jak dobrze rozpocząć wakacyjny dzień, jak pozytywnie się nastroić, nawet gdy aura nie sprzyja, a towarzysze podróży okazali się nieco mniej przyjaźni niż przed wyjazdem.

- Ludzie mają przemożną chęć do przeceniania tego, co im się w życiu wydarzy: że jak wyjadę to będzie bosko i super. A w życiu jak się czegoś nie zrobi, nie popracuje nad tym, to to nie będzie zrobione - radził gość Justyny Dżbik.

Okazuje się, że jedną z metod rozładowania porannego napięcia i zrzucenia z siebie złych emocji może być intensywne marudzenie.

- Jeden z psychoterapeutów, który pracował z osobami ze zdiagnozowaną skłonnością do samobójstwa, swoim pacjentom zalecał zaczynać dzień od 5 minut marudzenia i użalania się nad sobą. Tak z zegarkiem. I okazało się, że to pomaga - opowiadał Brzeziński.

Żeby czuć się dobrze rano warto o to zadbać wieczorem. Jak wypoczywać? Jak nie stresować się na urlopie? Jak nie myśleć o pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania w nagraniu audycji.

Na  "Poranek OnLIne" w Czwórce, od poniedziałku do piątku, zaprasza Justyna Dżbik.

bch

Czytaj także

Biznes na wakacje, a może i na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 10:00
Niestety, żeby pohandlować w trakcie mistrzostw (oczywiście legalnie) jest już nieco za późno, bo formalności związane z założeniem działalności zajmują trochę czasu. Jednak na wakacyjny biznes jeszcze nie jest za późno.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W pierwszej pracy nie licz na kokosy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 10:00
Jak pokazują badania, większość młodych ludzi swoją pierwszą pracę wykonuje bez podpisywania jakiejkolwiek umowy. Co ciekawe takie rozwiązanie często jest dla nich bardziej opłacalne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje w Polsce? O tym powinieneś wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 11:53
Do urlopu też trzeba się przygotować. Kleszcze, grypa, zapalenie wątroby... O czym należy pamiętać, by wakacje rzeczywiście były czasem relaksu, a nie pasmem nieszczęść?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alarm Śniadaniowy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 12:00
Do zdobycia tostery DeLonghi. Bawcie się z nami!!!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bohater filmu "Nietykalni": trochę podkoloryzowali tę opowieść

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 10:00
Abdel Sellou, to człowiek, którego życie stało się kanwą scenariusza hitowej komedii. Jak naprawdę wyglądała historia jego przyjaźni ze sparaliżowanym milionerem?
rozwiń zwiń