Monika Borzym: nie czytam gazet, żyję w swoim świecie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 11:47
Monika Borzym dzieli swój czas na Polskę i USA. Ale tytuł jej drugie płyty, czyli "My place" odnosi się bardziej do jej… wewnętrznego świata. - Chodzi o komfort psychiczny - przyznaje artystka. - Dzięki temu, że mam wewnętrzny spokój, moim domem staje się właściwie każde miejsce na świecie.
Audio
  • Wokalistka Monika Borzym o nowej płycie "My place", planach artystycznych i pasji w tworzeniu muzyki (Czwórka/Poranek OnLine)
Monika Borzym w studiu Czwórki
Monika Borzym w studiu CzwórkiFoto: Aurelia Chmiel

"My Place" to już druga, po "Girl talk", płyta wokalistki. Monika Borzym przyznaje, że mimo zawrotnej kariery, która stała się jej udziałem, wciąż nie czyta gazet, nie ogląda telewizji. Stara się żyć w "swoim hermetycznym świecie". - Jestem raczej odcięta od tego typu informacji - mówi Borzym. - Dzięki temu, każde miejsce na świece jest moim domem, bo swój wewnętrzny spokój zabieram ze sobą wszędzie.

Borzym przyznaje, że dobrze czuje się właściwie w każdym gatunku muzycznym. - W jednych lepiej, w drugich nieco gorzej - mówi wokalistka. - Ale lubię obcować z każdą muzyką, cenię dobre kompozycje i ciekawych artystów.

Krążek "My place" powstał, jak wspomina Borzym, "totalnie szybko". - Właściwie w ciągu pięciu dni. Było przyjemnie, wesoło. To trwało aż nazbyt krótko - mówi artystka w "Poranku OnLine". - Ale starałam się nagrywać tak, by płyta była "stopklatką" z tego, jak zespół aktualnie brzmi. Bez siedzenia i kombinowania czy używania specjalistycznych programów edycyjnych.  Niczego nie czyścimy, nie kleimy. To rejestracja tego, co wydarzyło się w studio.

Poza utworami autorstwa Moniki Borzym na płycie znalazły się aż trzy rovery, z czego jeden to utwór wykonywany przez amerykańską gwiazdę, Rihannę.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Jazz MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Możdżer: w "Miłości" emocje były tak silne, że nie byliśmy w stanie nic udawać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:30
Najpierw było zwycięstwo na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Teraz obraz doceniła także widownia Sopot Film Festiwal. Od piątku "Miłość" Filipa Dzierżawskiego na ekranach kin w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak: mam dystans do siebie i świata

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:08
Właśnie światło dzienne ujrzała jej nowa płyta pt. "Wszystko gra". - To piękne dwa słowa, które pomagają w życiu - mówi Urszula Dudziak, legenda polskiej sceny jazzowej. - Jeśli podchodzi się do życia z tak pozytywnym nastawieniem, samo układa się właściwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iza Kowalewska: muzykę mam zakodowaną w DNA

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 18:00
Iza Kowalewska, do niedawna wokalistka projektu Muzykoterapia, wydała właśnie swój solowy krążek, pt. "Diabeł mi Cię dał". - Ta płyta pomyślana jest jako jedna opowieść. Chodziło o to, by od początku do końca była spójna i stanowiła całość - mówi w Czwórce.
rozwiń zwiń