Justin I Love You, Mozcau by Justin - polskie marki podbijają świat

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 14:00
Choć Katarzyna Wyrozębska wciąż jest młodą projektantką mody, zdążyła już nieźle namieszać na polskim rynku. Jej pierwszą marką była Justin I Love You, dziś szefuje i projektuje w Mozcau by Justin, a niebawem światło dzienne ujrzy jej kolekcja CD Banana. Ostatnio zaprojektowała także m.in. linię gadżetów dla Kancelarii Prezydenta RP.
Audio
  • Katarzyna Wyrozębska o swoich markach m.in. Justin I Love You, Mozcau by Justin, i o kierunku, w którym zmierza polska moda (Czwórka/Poranek OnLine)
Kolekcja Mozcau by Justin
Kolekcja Mozcau by JustinFoto: mat. prasowe

- CD Banana to najbardziej zwariowana z moich dotychczasowych kolekcji – mówi Katarzyna Wyrozębska, znana także jako Miki Wyrozębski, w Czwórce. - Mam mnóstwo różnych pomysłów i nie chcę ich wszystkich zamykać w jednym "kotle".

Fanki kolekcji Mozcau by Justin można także zobaczyć na zagranicznych ulicach, m.in. w Londynie. - To ciągła, ciężka praca - mówi Wyrozębska. - Na szczęście ja wymyśliłam sobie taki sposób na życie. Lubię podróżować i cały czas szukam pretekstu, by lecieć w świat. Rok temu byłam m.in. w Tanzanii na Fashion Week i było cudownie, by byliśmy tam pierwszym europejskim projektem.

Niedawno Wyrozębska została poproszona, by zaprojektować linię produktów promocyjnych dla Kancelarii Prezydenta RP. - Czuję się wyróżniona - przyznaje gość "Poranka OnLine". - Produkty te zawierać będą odświeżone przez nas logo Pałacu Prezydenckiego, Belwederu. Wykorzystaliśmy także m.in. wizerunek lwa, który znajduje się przed pałacem.

Zobacz więcej: wywiady z młodymi polskimi projektantami mody <<<

Jak to się stało, że młoda projektantka rozpoczęła współpracę z Kancelarią Prezydenta RP? - To absolutne zbiegi okoliczności "przywiały" mnie w stronę tej instytucji - wspomina Wyrozębska. - Na początku roku 2013 r. zaprojektowałam kolekcję "The first lady", inspirowaną światem polityki. Klientki z różnych ministerstw "wypatrzyły" tę kolekcję i zaczęły ją nosić. Ostatecznie prezydent ujrzał t-shirt z Białym Domem i postanowił, że należy stworzyć także koszulki z Belwederem. Zresztą już wcześniej kancelaria szukała takich ludzi, współpracowano także z wieloma projektantami.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby moda

Czytaj także

Paper toys - moda na "miejski papier"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:10
Kiedyś "Mały Modelarz", a dziś furorę robią paper toys. Zabawki z papieru, czyli nowe miejskie hobby. Kreatywne, ogólnodostępne i bardzo zaraźliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znaczek pocztowy dyktuje trendy w modzie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 14:10
Ci, który brali udział w pokazie wiosenno-letniej kolekcji młodej, zdolnej projektantki Mary Karantzou przez chwilę mogli odnieść wrażenie, że znajdują się na poczcie. Sukienki, topy, spódnice i spodnie pokryte były nadrukami znaczków pocztowch z motywami: roślinnym, zwierzęcym i folkowym.
rozwiń zwiń