Znaczek pocztowy dyktuje trendy w modzie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 14:10
Ci, który brali udział w pokazie wiosenno-letniej kolekcji młodej, zdolnej projektantki Mary Karantzou przez chwilę mogli odnieść wrażenie, że znajdują się na poczcie. Sukienki, topy, spódnice i spodnie pokryte były nadrukami znaczków pocztowch z motywami: roślinnym, zwierzęcym i folkowym.
Audio
  • Najpiękniejsze polskie znaczki pocztowe z fauną i florą (Kontrkultura/Czwórka)
Kolekcja wiosna-lato 2013 autorstwa Mary Katrantzou
Kolekcja wiosna-lato 2013 autorstwa Mary KatrantzouFoto: mat.prasowe

Polscy projektanci pod tym względem nie powinni być gorsi. Zwłaszcza, że pojawia się coraz więcej pięknie wykonanych znaczków pokazujących walory naszego kraju.

- Dwa lata temu wydaliśmy specjalną emisję z serii "Europa", której motywem przewodnim były lasy. W kolekcji znalazł się znaczek z polskim żubrem, który pachniał jałowcem - mówi Agnieszka Kłoda-Dębska z Poczty Polskiej. - Znaczek był symbolem naszych północno-wschodnich, ciągle czystych i dziewiczych terenów.

Docenili go hobbyści oraz eksperci, którzy przyznali mu nagrodę najpiękniejszego znaczka na świecie, czyli filatelistycznego Oscara.

- Znaczek ma stonowaną, ekologiczną kolorystykę, a do jego produkcji wykorzystano specjalny lakier zapachowy, który w chwili potarcia uwalnia zapach jałowca - opowiada gość "Kontrkultury". - Widnieje na nim zarys żubra w Puszczy Białowieskiej. Włoscy specjaliści śmiali się nawet, że nasz żubr ma tylko dwie nogi i brakuje mu ogona. Ale taki był zamysł autorki Anny Niemierko.

kul

 

Wielokrotnie
Wielokrotnie nagradzany znaczek z serii "Europa" autorstwa Anny Niemierko
Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby moda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paper toys - moda na "miejski papier"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:10
Kiedyś "Mały Modelarz", a dziś furorę robią paper toys. Zabawki z papieru, czyli nowe miejskie hobby. Kreatywne, ogólnodostępne i bardzo zaraźliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Flanerzy rozmawiają z miastem

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 13:30
Przyspieszenie tempa życia prowokuje opór i potrzebę powolnego smakowania miasta, czyli flanerowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińskie znaczki w coraz wyższej cenie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 12:00
W pewnym momencie znaczków chińskich było tak dużo, że nie miały żadnej wartości i nie przywiązywano do nich wagi. Kiedy większość z nich została spalona podczas rewolucji kulturalnej w Chinach, te, które ocalały, nabrały wartości. Tym bardziej, że nowe były monotematyczne i na każdym był tylko wódz Mao.
rozwiń zwiń