X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Raz na górze, raz na dole" - nowy cykl Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 08:50
W co drugi piątek lipca, sierpnia i września Czwórka przeniesie się w ciekawe miejsca położone na północy i południu kraju, skąd nadawać będzie specjalne audycje. Wakacyjny cykl rozpoczęliśmy 11 lipca w podziemiach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
Audio
  • "Raz na górze, raz na dole". Rozmowa z Leszkiem Lisieckim, który zaprasza do MRU i do Pniewa (Czwórka/W cztery oczy)
  • "Raz na górze, raz na dole". Testujemy pojazdy militarne BTR 152 i UAZ (Czwórka/W cztery oczy)
  • "Raz na górze, raz na dole". Poznajemy czołg T34 i zwiedzamy obiekt PZ.W. 717 (Czwórka/W cztery oczy)
  • "Raz na górze, raz na dole". Wizyta w rezerwacie nietoperzy (Czwórka/W cztery oczy)
  • "Raz na górze, raz na dole". "Kręcenie" mostem zwodzonym w miejscowości Bledzew (Czwórka/W cztery oczy)
  • "Raz na górze, raz na dole". Nurkowanie w Jeziorze Głębokim (Czwórka/W cztery oczy)
  • "Raz na górze, raz na dole". Szlaki turystyczne i rowerowe Pniewa (Czwórka/W cztery oczy)
  • "Raz na górze, raz na dole". Międzyrzeccy rycerze i ich zamek (Czwórka/W cztery oczy)
  • "Raz na górze, raz na dole". Pożegnanie z Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym (Czwórka/W cztery oczy)
Patryk Kuniszewicz w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym podczas nagrań pierwszej odsłony Raz na górze, raz na dole
Patryk Kuniszewicz w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym podczas nagrań pierwszej odsłony "Raz na górze, raz na dole"Foto: Czwórka

fot.Czwórka
fot.Czwórka

Latem pod przewodnictwem Patryka Kuniszewicza słuchacze ruszają w Polskę, aby poznać jej różnorodność. W ramach akcji "Raz na górze, raz na dole" odwiedzimy zarówno latarnie morskie, platformy widokowe, jak i bunkry, sztolnie i podziemne tunele. Ekipa Czwórki zwiedzała już Międzyrzecki Rejon Umocniony - system umocnień, stworzony przez Niemców w latach 1934-1944. W jego skład wchodzą między innymi jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata, w których zimuje ponad 30 tysięcy nietoperzy. - To ponad 33 km podziemnych korytarzy, w których znajduje się ponad 100 różnych obiektów - wymienia Leszek Lisiecki, dyrektor MRU.

Serce MRU to Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Największą atrakcją jest centralny odcinek Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Można tu bowiem nie tylko zwiedzać bunkry, ale także podziemną trasą przejść od jednego z nich do drugiego. - przygotowaliśmy tu kilkanaście różnych wariantów tras. Wszystko zależy od chęci i czasu, jakim dysponują turyści - opowiada Lisiecki. - Pod ziemią można spędzić od 1,5 aż do 8 godzin.

Zobacz także: Etno-Czwórka. Wielki finał akcji w Lublinie <<<

W trakcie zwiedzania turystami opiekuje się przewodnik, a - jak podkreśla dyrektor - wszelkie wymogi bezpieczeństwa są spełniane. - Schodząc pod ziemię należy przygotować się na nieco niższą temperaturę niż ta, panująca na powierzchni. Stała temperatura wynosi tam od 8 do 10 stopni Celsjusza, więc  warto zaopatrzyć się w coś z długim rękawem.

Trasa akcji "Raz na górze, raz na dole" obejmie jeszcze Latarnię Morską w Ustce (25.07), Kopalnię Guido w Zabrzu (08.08), Biebrzański Park Narodowy - platformy nad bagnami (22.08), Krzemionki Opatowskie (05.09) i Twierdzę Wisłoujście (19.09). Zapraszamy na specjalne wydanie audycji "W cztery oczy" (godz. 9.00-11.00) w co drugi piątek lipca, sierpnia i września .

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Letni leżak Czwórki prosto z Zamościa

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 14:00
Wystartowała nowa Czwórkowa akcja "Letni leżak Czwórki". Pierwsza audycja już za nami, a Piotr Galus wraz z Kasią Węsierską poprowadził ją z Zamościa, wyjątkowego miasta na Roztoczu, łączącego dawne tradycje i nowoczesną kulturę.
rozwiń zwiń