"Palce w pralce" – granie w klaskanie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 14:09
To pierwsza planszówka w czwórkowym cyklu „Rozgrywka”, która wymaga od graczy poczucia rytmu. Przydać może się również dobra mimika, a takie połączenie zapowiada dużo dobrej zabawy.
Audio

"Palce w pralce" to gra, którą bez większemu problemu można nosić przy sobie. Tworzą ją metalowa puszka i znajdujące się w środku 40 kart z różnymi gestami.

Gra polega na tym żeby wystukiwać rytm znanej piosenki zespołu Queen - „We will rock you”.  Na klaśnięcie pokazuje się wylosowany gest. W razie porażki dostaje się kulę. Kto zbierze ich najwięcej, ten przegrywa całą rozgrywkę.

– "Palce w pralce" są skierowane do bardzo dużej grupy odbiorców. Jest to gra imprezowa, którą można wziąć zarówno na szkolną przerwę, imprezę czy wyjazd integracyjny. Mogą w nią grać już 7-8 latki, bo mają odpowiednie wyczucie rytmu i są w stanie pokazać wylosowane symbole – mówił Piotr Widerski z wydawnictwa Rebel.

W trakcie rozgrywki jest sporo śmiechu. – Wesoło robi się wtedy, gdy ktoś się zagapi, pomyli albo pokaże gest, którego nie ma. To jest gra zdecydowanie dla dużej liczby graczy. Oczywiście są tacy, którzy łapią jej zasady w mig, ale niektórzy w żaden sposób nie są w stanie wystukać tego rytmu – zauważył Jacek Nowak z portalu gamefanatics.pl.

/

Więcej o przebiegu testu gry "Palce w pralce" i jego wyniku dowiesz się, klikając w ikonkę filmu lub dźwięku.

Cykl "Rozgrywka" będzie pojawiał się na antenie Czwórki dwa razy w tygodniu: w środy w audycji "Czwarty Wymiar" po godzinie 18. oraz w czwartki w audycji "W 4 oczy" po godzinie 10.

pg

Zobacz więcej na temat: gra Queen
Czytaj także

"Tik… Tak… Bum!" – bombowa planszówka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 13:39
To druga z gier planszowych, które testowaliśmy dla Was w ramach cyklu "Rozgrywka". Jeśli macie refleks i lubicie bawić się słowem, ta propozycja jest zdecydowanie dla Was!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Do zdobycia była gra planszowa

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 11:50
Mieliśmy dla Was grę "Palce w pralce"!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Superfarmer" – najbardziej znana polska planszówka

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 20:31
"Hodujesz zwierzęta, powiększasz stado, pomnażasz swój zysk" – takie hasło przyświeca grze, którą testowaliśmy dla Was w kolejnej odsłonie czwórkowego cyklu "Rozgrywka".
rozwiń zwiń