Na Fidżi czas płynie inaczej

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 19:15
Fidżi to państwo wyspiarskie, położone w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Dla wielu mieszkańców Australii czy Nowej Zelandii to ulubione miejsce na wakacje. Trudno się dziwić, wrażenia związane z wyjazdem tam są bez wątpienia niezapomniane.
Audio
  • Wyprawa na Fidżi pozwoli człowiekowi odetchnąć pełną piersią (Czwórka/4 do 4)
Fidżi
FidżiFoto: Glow Images

- Absolutnie pierwsze skojarzenia i wspomnienia jakie przychodzą mi do głowy po wizycie na Fidżi są dwa - opowiada podróżnik Mariusz Jajeśniak . - Po pierwsze Ci ludzie tam są niesamowicie uśmiechnięci. Byliśmy w czasie podróży po świecie w wielu miejscach, ale to właśnie z Fidżi kojarzą mi się cały czas pozytywni, przyjaźnie nastawieni ludzie. Druga kwestia to tak zwane poczucie czasu fidżijskiego. Teoretycznie zegarki chodzą tak jak nasze, ale dla kogoś z Europy to jak oni wszystko rozwlekają może być szokujące. Tam nikomu nigdzie się nie spieszy.
Odwiedzenie Fidżi to gwarancja niesamowitych doznań estetycznych, przyrodniczych. Wyspiarskie państwo wyróżniają szafirowe plaże, wspaniały mikroklimat. Człowiek przebywając tam czuje, że żyje pełną piersią.

Glow
Glow Images/East News

- Warto tam pojechać też dlatego, żeby zobaczyć, że istnieje jeszcze świat, który nie jest pochłonięty tym wszechobecnym biegiem i pędem za tym, że wszystko musi być na już, na teraz - chwali Fidżi Jajeśniak. - Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dla jednego atrakcją będą wioski ludożerców, dla innego super wypasione hotele znanych sieci międzynarodowych.

Wyprawa do tego raju na ziemi wiąże się ze sporymi kosztami. Można jednak spróbować je ograniczyć decydując się na połączenie wyprawy do Fidżi z wyjazdem na Antypody. - Jest mnóstwo tanich linii lotniczych z wielu miejsc w Australii i Nowej Zelandii - poleca takie rozwiązanie podróżnik.
Jeśli ktoś nie ma jeszcze planów wakacyjnych na przyszły rok, być może to będzie najciekawsze rozwiązanie?

(ac)

Czytaj także

Tadżykistan: trudny czas odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 17:10
- W tej chwili to najbiedniejszy kraj byłego ZSRR. Szacuje się, że w tym siedmiomilionowym kraju, co roku do pracy w Rosji wyjeżdża co najmniej milion mężczyzn, którzy często zostają tam na stałe. To nie pomaga w odbudowie - mówi w Czwórce o sytuacji w tym azjatyckim kraju Magdalena Kowalczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andamany - dzikie, nieujarzmione piękno

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 16:50
Archipelag leżący na Oceanie Indyjskim pomiędzy Zatoką Bengalską a Morzem Andamańskim składa się z 576 wysp, z których tylko 26 jest zamieszkanych. To niesamowita perełka dla każdego podróżnika spragnionego oryginalnych wrażeń, z dala od tłumów.
rozwiń zwiń